יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

בד''ה: הרב יעקב פנחס שיר זצ''ל רבה של כפר סבא

בכניסת השבת הלך לעולמו רבה האשכנזי של כפר סבא, הרה"ג רבי יעקב פנחס שיר זצ"ל. הרב שיר כיהן ברבנות כפר סבא 33 שנה שבמהלכן לחם את מלחמות הדת

ישראל אייזן כ"ז באדר תש"ע - 13/03/2010 19:53

ברוך דיין האמת: בכניסת השבת נפטר לבית עולמו, הרב הגאון רבי יעקב פנחס שיר זצ''ל, ששימש כרבה של כפר סבא - בן 85 היה בפטירתו.


הרב שיר זצ''ל למד בבחרותו בישיבת חברון, שם רכש את תורתו מראשי הישיבה והיה לאחד מחשובי הבחורים. לאחר חתונתו שימש כרבו של היישוב 'נשר' (היום, העיר 'נשר') בצפון, שם כיהן כ-20 שנה ברבנות והעמיד את עניני החינוך והדת במקום.


לאחר כהונתו בנשר קיבל על עצמו את עול הרבנות בעיר כפר סבא, שם שימש במשך 33 שנה בתפקיד רבה האשכנזי. במהלך כהונתו בכפר סבא, לחם את מלחמות השבת והעמיד את עניני הכשרות והדת בעיר על תילם.


בשנים האחרונות חלה, ולמגינת הלב, בכניסת השבת השיב את נשמתו ליוצרה.


הרב שיר זצ"ל השאיר אחריו בנים ובנות ההולכים בדרך ה' - ביניהם את בנו הרב חיים אריה שיר, המשמש כמשגיח רוחני בישיבת 'מאור התלמוד' ברחובות, ואת חתנו, הרב רזיאל מינקה, המשמש כראש ישיבה לבחורים בעלי תשובה מיוצאי ברית המועצות.


מסע הלויה יצא הערב בשעה 9 מבית חתנו הרב מינקה שליט''א, ברחוב חזון איש 3 בבני ברק - לבית החיים סנהדריה בירושלים.


תהא נשמתו צרורה בצרור החיים