יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

ב.ד.ה: בת האדמו"ר מפשעווארסק ע"ה

לפני מספר דקות השיבה נשמתה ליוצרה מרת שרה בריעף ע"ה, בת האדמו"ר מפשעווארסק שיבדל"ט, אשר נפצעה אנושות לפני כשבוע בתאונת דרכים בבלגיה

יוחנן וויסברג, י"ח באדר תש"ע - 04/03/2010 17:11

ברגעים אלו מתפשטת הבשורה המרה ומכאיבת כל לב; האשה החשובה, מרת שרה ע"ה, אשת הרה"צ ר' ישראל יצחק בריעף שליט"א שנפצעה קשות בתאונת דרכים בשבוע שעבר, השיבה נשמתה ליוצרה לפני דקות אחדות.

המוני חסידי ואוהדי אביה, כ"ק האדמו"ר מפשעווארסק יבדל"ט,  מבכים מרות את הסתלקותה, לאחר שבוע של תפילות וזעקות שנישאו עבורה, בנסיון לקרוע את רוע הגזירה מאז התרחשה התאונה הקשה.

המנוחה ע"ה נולדה לפני 25 שנה לאביה, האדמו"ר שליט"א, והתחנכה במוסדות החינוך באנטוורפן, כאשר הינה מצטיינת במעשיה הטובים ובטוב ליבה הנדיר. תמיד שימשה לעזר ולאחיסמך לאילו שנחסכו מעימם בית ומשפחה, ואף לאחר נישואיה, אמצה משפחה שגרה בסמיכות למקום מגוריה, עם פטירת אם המשפחה, כשנוהגת היתה, עד לתאונה הקשה בה נפגעה, להגיע בכל יום לבית היתומים, לתמוך, לסייע לילדים בשגרת חייהם, ולטפל בכל סידורי הבית השוטפים.

לפני דקות מספר השיבה נשמתה לבוראה. הותירה אחריה שני יתומים רכים, כשהגדולה בהם בת ארבע.

הלוויתה תצא ככל הנראה מחר (ו') בבוקר מבית מדרשו של אביה שליט"א, כשאנטוורפן החרדית, והמוני חסידים מאנגליה, צרפת ושווייץ - נוהרים לאנטוורפן להשתתף במסע ההלוויה, צפויים להשתתף במסע ההלוויה שיצא לעבר בית העלמין בהולנד, שם טמונים אדמו"רי פשעווארסק זצ"ל.

שליחי האדמו"ר ועסקנים הצליחו לשחרר את גופת בת האדמו"ר מפשעווארסק שליט"א מבית החולים. לווייתה תצא בשעה 21:50 (שעון מקומי - אנטוורפן) מביה"מ פשעווארסק.

 


ת.נ.צ.ב.ה.

(עודכן בשעה 21:50)