יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

הנער מתתיהו אלימלך פריימן ז"ל

מתתיהו פריימן ע"ה, היה עלם חמודות שכולם ניבאו עליו גדולות. הוא הלך לעולמו שבועיים ימים לפני הכנסו לעול תורה ומצוות. יהי זכרו ברוך

אברהם גרינפלד, י' באדר תש"ע - 24/02/2010 23:22
"גזרה היא מלפני", גם אלו אשר הורגלו לשמע על אסונות נוראים בשנים האחרונות, אינם מסוגלים שלא להזדעזע מפטירתו הפתאומית בטרם עת של עלם החמודות, הנער מתתיהו אלימלך ז"ל.

מתתיהו נולד לאביו, הרב ברוך פריימן שיחי' בנו של הרב בנימין פריימן שליט"א מחשובי הגבאים בביהכנ"ס 'הר צבי' בירושלים, לפני כ-13 שנים, כאשר בעוד שבועיים היה אמור להכנס לעול תורה ומצוות, ואיננו כי לקח אותו אלוקים.

לפני שבוע נתגלה אצלו באופן פתאומי סרטן הדם (לוקמיה) כאשר במקביל זיהו אצלו הרופאים את החיידק הטורף (ספרטוקוקוס). הוא אושפז באופן מיידי. היום (ד') בערב איבד את הכרתו באופן פתאומי ומצבו התדרדר במהירות. למרות מאמצי הרופאים נאלצו לבסוף לקבוע את מותו כאשר נשמתו הזכה עזבה את העולם.

ידיד המשפחה משתף את כתב "טוג" בפרטים: "מתתיהו היה בן עליה בכל המובנים, כולם ניבאו עליו שעדיו לגדולות, רבותיו בחיידר "איתרי רמות" סיפרו לנו שכל הישיבות כבר התחילו "לריב" עליו, אין לך מושג איזה זעזוע היה כשגילינו את המחלה".

במהלך השבוע האחרון, כאשר התפרסם דבר המחלה, נערכו ברחבי שכונת רמות תפילת רבים בזעקות ובכיות למנוע את רוע הגזירה, אך בסופו של דבר ניצחו האראלים את המצוקים.

מסע ההלוויה תצא בשעה 23:45 מבית ההלוויות שמגר להר המנוחות - שם יטמן למנוחת עולמים. ת.נ.צ.ב.ה