יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

ב.ד.ה. האברך הרב בן ציון קלמרסקי זצ"ל

ברוך דיין האמת: רבי בן ציון 'המגיד' - קלמרסקי, הידוע במעשי הצדקה והחסד, הלך לעולמו והוא כבן מ"ב שנים בלבד

אהרן רוט, י' באדר תש"ע - 24/02/2010 09:41

בכאב מקבלים המונים את הידיעה המרה על פטירתו של האברך הרב בן ציון קלמרסקי זצ"ל, שהלך לעולמו אחרי שהזדכך ביסורים קשים ומרים.

המנוח ז"ל נולד לפני 42 שנים, והגיע לתודעת הציבור, כשהמונים התקשרו לתוכנית ברכות וסגולות - שהגיש ברדיו קול חי.

בתוכנית עורר רבות את האנשים והנשים להתחזק באמונה, ולהרבות במצוות ובמעשים טובים. כמו"כ, מסר שיעורים רבים בהנהגת האדם ונקרא בפי רבים, רבי בן ציון המגיד, כנושא את שם זקנו רבי בן ציון המגיד ידלר זצ"ל.

בשנים האחרונות זכה לרווחה כלכלית, אך כל זאת לא השפיע עליו במאומה, להיפך, הרבה במעשי צדקה וחסד. אחד ממכריו סיפר הבוקר לטוג, שלא היה  אצלו מושג של חישובי מעשרות או חומש, פשוט כל מה שהיה לו היה גם לצדקה ולמעשים טובים, תמך במשפחות במצוקה, וכן תרם סכום הגון מאד לבית החסידים דחסידי מודז'יץ במודיעין עילית.

בתקופה האחרונה חלה במחלה הארורה האיומה בצורה קשה, מצבו הגופני התדרדר מיום ליום, אך הוא התגבר כארי, ועבד את השם במסירות נפש, וחיזק בכוחות נפשיים עצומים את הסובבים אותו להרבות פעלים לתורה ולמעשים טובים, ושהכל מהקב"ה ואין לו לאדם להרהר.

בימים האחרונים התדרדר מצבו מאד, ולפני שעות אחדות החזיר את נשמתו ליוצרו כשמעל מנין מתלמידיו נאמניו עומדים סביב מיטתו וקוראים קריאת שמע ואומרים פסוקי וידוי ויחוד.

השאיר אחריו אלמנה כאובה וחמשה יתומים כשהגדולה בת 15 שנים בלבד, והמוני תלמידים כאובים.

 
ההלוויה תצא בשעה מביתו בשעה 11:15 רחוב יהודה הנשיא במודיעין עילית, ותעבור דרך בית החסידים מודז'יץ, ובשעה 2:00 מבית ההלויות שמגר לעבר בית החיים בהר המנוחות בירושלים.


ת.נ.צ.ב.ה