יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

ב.ד.ה. הגה"ח רבי מרדכי העניג זצ"ל

אבל כבד בחצרות לעלוב עם הגיע הבשורה המרה על פטירתו של הגה"ח רבי מרדכי העניג זצ"ל. המנוח נולד ביום ז' אדר תר"פ, ונפטר ביום הולדתו ה-90

מרדכי רובין, ט' באדר תש"ע - 23/02/2010 17:51
אבל כבד בחצרות לעלוב עם הגיע הבשורה המרה על פטירתו של הגה"ח רבי מרדכי העניג זצ"ל, מגדולי וחשובי חסידי בית קארלין ולעלוב.

הגה"ח רבי מרדכי זצ"ל נולד ביום ז' אדר בשנת תר"פ לאביו הרה"ח רבי שלמה אהרן העניג זצ"ל מחשובי חסידי קארלין בירושלים, ועלה השמימה ביום הולדתו.

המנוח הסתופף בצל מרנן האדמו"רים לבית קארלין, והתקשר בהתבטלות גמורה לכ"ק האדמו"ר רבי משה מרדכי מלעלוב זצ"ל. המנוח זצ"ל הקים את ביתו עם בתו היחידה של הרה"ח רבי שמואל גפנר זצ"ל.

לפני כיובל שנים שיכל את בנו הבה"ח דוד ע"ה, ולאחר מכן היגר לארצות הברית שם קבע את מושבו בבורו פארק. רבים מחסידי קארלין עלו לביתו כדי לשמוע מנועם אמרותיו במשנת צדיקי בית קארלין ולעלוב.

לוויתו יצאה היום מבית הלוויות שמגר בירושלים, כשהמונים צועדים אחרי מיטתו ובראשם אחיו המשפיע הגה"ח רבי יעקב שליט"א.