יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

בד"ה: האשה החשובה חנה אויש ע"ה

בשעה האחרונה התקבלה הבשורה המרה על פטירתה של האשה החשובה מרת חנה אויש ע"ה

יוחנן ויסברג כ"ג בכסלו תש"ע - 10/12/2009 10:04

בריכוזי חסידות בעלזא בארץ ובעולם, התקבלה בשעה האחרונה הבשורה המרה על פטירתה של האשה החשובה מרת חנה אויש ע"ה, אשת הרה"ח ר' יחיאל דוד אויש יבדלחט"א, מחשובי חסידי בעלזא בבני ברק.

המנוחה נולדה לפני 48 שנים לאביה הרה"ח ר' מרדכי כהנא יבדלחט"א, מחשובי חסידי ויז'ניץ, אנטוורפן - הר נוף. ידעה בחייה קשיים ויסורים רבים, ובכל זאת הקרינה על סביבתה אמונה תמימה בבורא יתברך, ותדיר חיזקה את הסובבים אותה.

בשנים האחרונות חלתה במחלה קשה, והיום בבוקר החזירה את נשמתה ליוצרה. בפטירתה השאירה אחריה 7 ילדים, מתוכם ארבעה שאינם נשואים, מהם תאומים בגיל 12 בלבד.

הלווייתה תצא היום בשעה 11 בבוקר מביתה ברחוב אמרי ברוך בבני ברק, ומשם לבית המדרש של חסידי בעלזא ברחוב מחזיקי הדת פנית רחוב בן יעקב בבני ברק. משם ימשיך מסע ההלוייה לירושלים למרכז העולמי של חסידי בעלזא בקרית בעזלא ירושלים, בדרך להר המנוחות שם תיטמן.

משפחתה מספרת על אשה דגולה שאמונתה בה' הייתה חלק בלתי נפרד מהווי החיים שלה, וידיה שלחה במעשי חסד רבים, בעמדה לצידם של הנזקקים לעזרה.

ת.נ.צ.ב.ה.