יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

גפני קיבל תדריך בצה"ל

לראשונה: ועדת הכספים ערכה ביקור בצה"ל בבסיס חצרים. הח"כים שמעו תדריך מקיף, וסקירה על ההתייעלות הכלכלית. אין בזבוזים בצה"ל?

איתן פריד, י"ח בסיון תש"ע - 31/05/2010 16:09

לראשונה, ועדת הכספים של הכנסת ערכה סיור מקיף בצה"ל. במהלך הביקור שנערך במרכז לאימוני יבשה בצאלים ובבסיס חיל האוויר בחצרים, שמעו חברי הכנסת תדריכים מסגן הרמטכ"ל אלוף בני גנץ אשר ליווה אישית את הסיור יחד עם היועץ הכלכלי לרמטכ"ל תת אלוף מהרן פרוזנפר אשר סקר בפני החכי"ם את ההתייעלות בצה"ל, כמו"כ שמעו החכי"ם סקירות מפי מפקד המרכז לאימוני יבשה תת אלוף אבי אשכנזי, ומפקד חיל האוויר בחצרים,  תת אלוף זיו.

בביקור שהתקיים ביוזמת הרמטכ"ל ודובר צה"ל, שמעו חברי ועדת הכספים סקירות מקיפות בנושא תקציב משרד הביטחון והעמידה בתכניות ההתייעלות.  החכי"ם סיירו בביה"ס לטיסה ובאחת מהטייסות בבסיס, ביקרו בעיר האורבאנית שבנה צה"ל בצאלים ונחשפו לרמת הכשירות והעלייה באימוני כוחות הסדיר והמילואים,  שמעו על תהליך ההתייעלות הכלכלית בצה"ל, עליית צה"ל לנגב, ומיפוי האתגרים האסטרטגים העומדים בפני צה"ל ומערכת הביטחון.

בביקור נטלו חלק: יו"ר הוועדה, ח"כ הרב משה גפני; ח"כ חיים כץ, ח"כ מירי רגב; ח"כ אורי אורבך; ח"כ חיים אורון; ח"כ פניה קירשנבאום; ח"כ דניאל בן סימון; ח"כ שלי יחימוביץ'; ח"כ יצחק וקנין; ח"כ רונית תירוש; ח"כ שלמה מולה וח"כ רוחמה אברהם.

סגן הרמטכ"ל אלוף בני גנץ אמר בביקור כי חיוני שצה"ל יתייעל וזאת כדי לאפשר הסטת משאבים למשימות התעצמות ושמירת הכשירות והמוכנות לתרחישים השונים.

יו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני אמר כי הסיור שנערך בשטח, הוא הראשון שקיימה הוועדה בשנים האחרונות, וקיימת לכך חשיבות רבה, "חברי ועדת הכספים נחשפים בכל ימות השנה לתקציבה של מערכת הביטחון, ומעת לעת יש לחכי"ם שאלות שונות באשר לפעילות השוטפת, חשוב היה שחברי הוועדה ייחשפו לפעילות המבצעית בשטח ויראו בצורה בלתי אמצעית את תהליך ההתייעלות,  כמו גם את הצרכים המבצעיים השונים של צה"ל ומערכת הביטחון".