יום שני י"א בסיון תשפ"ד 17/06/2024
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

חשש: המו"מ יכפה הארכת ההקפאה

דובר משרד החוץ האמריקני הודה כי סוגיית הארכת הקפאת הבנייה היא הסוגיה הראדשונה והכבדה ביותר שעליה ייצטרכו לדון בפסגה. גורמים בירושלים חוששים כי המו"מ ייכשל עוד בתחילתו. וושינגטון: "נשקול שוב את תקופת ההקפאה"

איתן פריד, ט"ו באלול תש"ע - 25/08/2010 11:16
תקר: סלע המחלוקת הראשון של הפסגה בוושינגטון כבר מתגלע, ושלושת הצדדים מודעים לו. בוושינגטון ובירושלים חוששים מפיצוץ קרוב מתמיד של המשא ומתן שייפתח בשבוע הבא בארצות הברית בין ישראל לרשות, על רקע מועד פקיעת תקופת ההקפאה של הבנייה בשטחים.

דובר משרד החוץ של ארצות הברית, פיליפ קרולי אמר, כי המשך הארכת תקופת ההקפאה יהיה אחד הנושאים הראשונים שידונו בו. הדובר אמר, כי בארה"ב "מודעים להקפאה ולעובדה שהעניין יעמוד בפני הערכה מחודשת בספטמבר. אנחנו מודעים לחשיבות הנושא", אמר הדובר, שהוסיף כי "זה יהיה חלק מהמשא ומתן, וזו הסיבה שאנחנו רוצים להגיע למשא ומתן. זה לא נושא שיכול להיפתר מחוץ למשא ומתן".

בירושלים חוששים שארצות הברית תכפה על ישראל את המשכה הטוטאלי של הקפאת הבנייה, או למצער - הסכם שיכלול רק גושים מסויימים. הדובר אישר את הדברים באומרו כי
"ברגע שניכנס למשא ומתן הישיר נצפה ששני הצדדים יעשו כל מה שביכולתם על מנת ליצור אווירה שתאפשר לשיחות האלה להימשך באופן קונסטרוקטיבי. כשהשיחות יתחילו הצדדים יצטרכו להימנע ממעשים שעלולים לסבך את המשא ומתן". במצב שכזה לא תוחל ישראל לפתע לחדש את הבנייה למרות כל הסיכומים מראש.

מצד הרשות, הודיע אתמול (ג') יו"ר הרשות אבו מאזן, כי אם לא תימשך ההקפאה - הוא יעזוב מיידית את שולחן הדיונים. ההערכה היא כי ישראל תיכנע להסכם כלשהו שיתיר את הבנייה במקומות מסויימם ויותיר את ההקפאה בחלק מהם.

היום (ד') צפויים להגיע לישראל שני שליחים מיוחדים, על מנת להכין את שני הצדדים לפסגה שתיפתח בשבוע הבא. ראש אגף מזרח התיכון בבית הלבן דן שפירו ודיוויד הייל, סגנו של השליח האמריקני המיוחד לאיזור המזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל, יגיעו לארץ וייפגשו עם ראש צוות המשא ומתן הישראלי עו"ד יצחק מולוכו, ועם מקבילו הפלסטיני, סעיב עריקאת, על מנת להכינם לפסגה.

נתניהו שב ואומר כי כל הסקפטיות שסביב חידוש המו|מ עתידה להתבדות וכי עדיין יש מקומות רבים לשינויים מיטיבים ומרחיקי לכת.