יום ראשון א' בטבת תשפ"ב 05/12/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

אין התייחסות לשיקום האסירים

הרשות לשיקום האסיר מגנה בחריפות את תוכנית השר ברוורמן שהוגשה היום לממשלה, בדבר תמיכה במגזר הערבי. הסיבה: היעדר נושא שיקום אסירי המגזר

ראובן שטיין, ו' בניסן תש"ע - 21/03/2010 19:12
הרשות לשיקום האסיר מגנה היום (א') בחריפות את היעדרות נושא אסירי המגזר הערבי ושיקומם מתוכניתו המקיפה של השר ברוורמן, אשר הוגשה היום לממשלה. לדבריהם, מדובר במחדל ציבורי ממדרגה ראשונה.

היום, הגיש השר ברוורמן תוכנית מקיפה לממשלה בנושא ההתמודדות עם המגזר הערבי, אשר מהווה תוכנית מקיפה בסוגיית ההתמודדות עם המגזר הערבי. מעיון בתוכנית עולה כי אין בה שום התייחסות לנושא של אסירים ערבים ושיקומם.

מהרשות לשיקום האסיר נמסר כי כ-45% מכלל האסירים הפליליים בישראל כיום, שייכים למגזר הערבי, ואחת הסיבות העיקריות לכך היא תולדה של הזנחה וחוסר טיפול במשך שנים רבות. עוד ציינו ברשות לשיקום האסיר כי באזור הדרום בלבד חלה עלייה משמעותית של מאות אחוזים בשנים האחרונות במאסרם של צעירים בדואים, וזאת בעיקר משום שלא ניתן להם כל מענה שיקומי.

מאז כניסתם לתפקיד של ד"ר חיים איילון, מנכ"ל הרשות לשיקום האסיר וד"ר מאלק עמרור, יו"ר הרשות לשיקום האסיר, העלתה הרשות לשיקום האסיר סוגיה זו על סדר היום הציבורי ודרשה, לא אחת, את התייחסות הממשלה לנושא זה. שר הרווחה, יצחק (בוז'י) הרצוג, ער לבעיה כאובה זו ועושה מאמצים רבים על מנת לספק מענה לאוכלוסייה זו.

"אנו מצרים על כך שבתוכניתו של השר ברוורמן, המתיימרת לספק מענה מקיף להתמודדות עם המגזר הערבי, אין שום התייחסות לנושא כאוב זה, המהווה חלק בלתי נפרד מאורח חייו של מגזר זה. רבים מאסירי המגזר אינם מקבלים מענה מינימאלי של שיקום בתעסוקה וטיפול משפחתי העשויים לתרום רבות לשבירת מעגל הקסמים הזה של חזרתם לכלא. אנו דורשים ומצפים מהשר ברוורמן להקדיש לנושא זה את ההתייחסות הראויה בתוכניתו", אמר היום מנכ"ל הרשות לשיקום האסיר.