יום שישי ט"ז באייר תשפ"ד 24/05/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

ספר

לתת את הכח

מחבר: מ. רז
מו"ל: רובינשטיין ספרים

"אמא, אמא, תראי, הנה הגננת תמר מתקרבת!" וכבר עוזבת שירה את ידה של אמה, גברת זביד, ואצה רצה לקבל את פני הגננת.

גברת זביד מתנערת מהרהוריה, ומקבלת בברכה את פניה של תמר. מועטות מאד הן הפעמים בהן הן נפגשות בבוקר, כאן, בפתח הגן. בדרך כלל, כאשר נפרדת היא מילדתה שירה, היא שומעת את קולה של הגננת תמר מתוך הגן בשיא פעילותו: מארגן, מסדר, מעודד וממריץ. היום, כפי הנראה התאחרה תמר מעט, וכך זוכה היא לפגשה בשער הגן.

גברת זביד מתבוננת בפניה העייפות של תמר. 'לא קל', היא מהרהרת, 'לעזוב בית ברוך ילדים בשעה כה מוקדמת, לאחר מירוץ בוקר של הלבשה, הכנת כריכים, הוראות אחרונות למטפלת ו... היישר לתפקיד האחראי של גננת בישראל'.

"תמר", היא לוחצת את ידה בחום, "את ממלאה את תפקידך מעל ומעבר לציפיות! דומתני שניחנת משמים בגישה מ-י-ו-ח-ד-ת לנפשם הרגישה של ילדים בגיל הרך".

קמטי העייפות בפניה של תמר מתיישרים. היא נוטלת את ידה של שירה, נפרדת מאמה בידידות ובתודה על המילים החמות, וכבר נעלמת בתוך הגן.


(מגיש: הערשל הקורא)