יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

ספר

streenet.com

מלתעות הרשע

מחבר: צפורה אדלר
מו"ל: רובינשטיין ספרים

תחילת הפרק הראשון:

בית מספר 917 2E, לא היה שונה בהרבה משאר הבניינים ברחוב היוקרתי אשר במרכז ניו יורק. יעקב הלפרט נשען על השיש המצפה את קירות הלובי של בניין זה, בו גר. הוא המתין למעלית שתגיע, וזו, כאילו להכעיס, נתקעה לה בקומות העליונות של הבנין. לוח הבקרה הראה על כך שהמעלית נמצאת בקומה ה-23, ועוצרת בכל קומה בדרכה למטה. מדי פעם הציץ במכתב שהחזיק בידיו. המכתב כאילו צרב את אצבעותיו. הוא עדיין לא ראה את שמו של השולח, אך לא היה זקוק לכך. מהבולים הרוסיים שעל המעטפה, יכול היה להסיק בודאות מי הוא השולח. רק נפש קרובה אחת נשארה לו ברוסיה, ובכל העולם, אחרי המלחמה, והוא אחיו, שלמה.

המעלית הגיעה, והוא נכנס אליה בלב כבד. מכתבו של אחיו הדאיג אותו ביותר. הרי רק לפני שלשה ימים קיבל ממנו מכתב. היתה זו פעם ראשונה, שאחיו כותב לו מכתב שני, טרם שהוא מקבל תשובה על מכתב קודם ששלח. שלמה היה יקר מדי עבורו. הוא היחיד שנשאר לו לאחר המלחמה, מכל משפחתו העניפה.

המעלית עצרה בקומה החמישית בה התגורר. הוא יצא מהמעלית והשתרך לאיטו לאורך הפרוזדור עד שהגיע לדלת דירתו. בלב כבד נעץ את המפתח בחור המנעול, ופתח את הדלת.

אשתו רבקה, קדמה אותו במאור פנים. במשך היום צפתה לבואו בכליון עיניים. הימים האחרונים עברו עליה מתוך שעמום. שכן רוב שכנותיה נסעו למקומות הבראה, והיא נשארה כמעט לבדה  בכל הבניין. גם בנה היחיד מאיר, שנקרא על שם אביה, נסע למחנה הקיץ "נערי ישראל".

(מגיש: הערשל הקורא)