יום שני י"ד בניסן תשפ"ד 22/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

ספר

בודד במערכה

מחבר: צפורה אדלר
מו"ל: רובינשטיין ספרים

גב הספר:

דוד יצא מתא הטלפון הציבורי והביט בשעונו. השעה הייתה קרובה לשתיים בצהריים. נותרו לו עדיין כשלוש שעות. הוא התכונן להקדים בשעה את כריסטופר וטוני, ולהיות בחווה עוד לפני חמש. את הזמן הנותר רצה להעביר באמירת פרקי תהילים, לבקש מהשם שיצליח את דרכו המסוכנת אשר בה הוא הולך.

בטרם התחיל להתפלל, שינה את דעתו וחזר לתא הטלפון. הוא רצה לצלצל לדבורה אשתו והבנות, כדי להיפרד מהן ולומר להן כמה מילים לפני שהוא יוצא לדרכו רבת הסכנות "מי יודע אם אראה אותן עוד פעם בחיי"

הוא רצה לדבר איתן לפחות עוד פעם אחת.

***

דוד - דייב ויינפלד, יהודי שומר מצוות המכהן כסמנכ"ל הבנק הפדרלי המרכזי של ארצות הברית, נקלע למבוך מסובך, מסוכן ובלתי מובן לחלוטין, המאיים על מעמדו וחירותו.

דוד מחליט לחקור, בכוחות עצמו, את פשר העלילה שנרקמה סביבו. בודד במערכה הוא יוצא לדרך, ואינו משער כלל באיזה קצה קרחון הוא נוגע ומה יהיו האירועים והגילויים המסעירים והמסוכנים שבהם ייתקל!

בנשימה עצורה עוקב הקורא אחר ההתרחשויות הרודפות זו את זו, וחש הזדהות עם גיבור הסיפור, המנסה להיחלץ מהרשת שפרשו לו.

בודד במערכה - סיפור עלילה רב מתח ועניין, השם את הדגש על ידידות-אמת ומשולב בערכים יהודיים נצחיים.

(מגיש: הערשל הקורא)