יום ראשון י"ז בסיון תשפ"ד 23/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

ספר

פתח מילוט - הפאזל

מחבר: נחמן גרשונוביץ
מו"ל: פנתר


מהכריכה האחורית:

בסדרת פתח מילוט נפרשת עלילה מבריקה ומפותלת שמכופפת את כל הכללים. אל קלחת ההתרחשויות נשאבת שורה של דמויות משורטטות בקפידה ומלאות חיים. בחור ישיבה פיקח מידי, סטודנטית חטטנית, איש משפחה בעל חיים כפולים, מנהל מחלקה ביטחונית עם נפש בוגדנית, חבר אמת שמוכן לעשות הכל, ראש ישיבה ורבנית שמסתבכים בעל כורחם, פרופסור חולני שנראה שאינו מסתיר דבר, ואשה יפנית שאיבדה הכל פעם נוספת.

בסדרה זו נוגע המחבר במיומנות במוטיבים חדשניים. טכנולוגיה עילית ותעופה, הסדרי אבטחה, מעקבים ומרדפים, לוויין וריגול אלקטרוני, לוחמים על חושיים, וקרבות מרהיבים של אמנות לחיטמה, תיאור של יפן והאופי היפני, לצד ההיסטוריה והספיחים שנותרו עד ימינו. מלבד הסיפור המשובח, סופג הקורא ידע מקיף ומסקרן מתובל ביידישקייט.

זהו סיפור רחב יריעה וממכר, בו יצרים מתנגשים, מתח גואה ומסתורין מרחף על הכל. מבוכים של אבדון, כוונות אפלות, ורגשות עזים. ברקע החי של העלילה, מציאות, מדע, אשליה ומיתוס נשזרים זה בזה למצע מרהיב ומרתק שאין דומה לו.

במהלך פרסום הסדרה בעיתונות, היא הותירה רושם בל יימחה על הקוראים וזכתה להדים נרחבים ולגלים של תגובות אוהדות.


(מגיש: הערשל הקורא)
 1. 2. התרשמות אישית
  יהודה ב. 09/06/2009 17:29
  באופן אישי הסידרה הזו הכניסה בי חשק לתורה ויראת שמים כמו ששום ספר קריאה (או מוסר) אחר לא הכניס בי. איך שגרשנוביץ מביא בתוך המתח והאקשן את המסרים שמיד חודרים לעומק - משום שהוא לא מטיף או משכנע, והוא לא משגיח שנותן לך על הראש. בספרים האלה הכל מובא תוך כדי הסיפור והעלילה, באופן כ"כ מתוק שנכנס להכרה. הלוואי שירבו עוד ספרים כאלה. ואני מחכה בכליון עיניים לחלק(ים) הבא(ים).
 2. 1. הפאזל
  ש.ש 27/05/2009 11:00
  סדרת הספרים של נחמן גרשנוביץ מדהימה במהלך ההתרחשות העלילה והקצב, אין מה לומר, סדרה שהצבור החרדי לא מקבל כל יום, מה שכן לא הייתי ממליצה לנוער לקרוא את הסדרה, מאחר והוא הצליח לאכזב אותי מאד מבחינה דתית, הרושם שהתקבל מהספר הוא: אתה יכול להיות בחור ישיבה טוב, יושב ולומד, ולעשות את כל השטויות שבעולם, חבל!!!