יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

ספר

streenet.com

תכנית מגירה

מחבר: ציפורה אדלר
מו"ל: רובינשטיין ספרים


מהכריכה האחורית:

"יוסף" שמע מישהו לוחש על אזנו, "יוסף", הוסיף הקול להתייפח בתוך אוזנו. הוא נזכר עתה בכל מה שהתרחש בשניות האחרונות טרם איבד את הכרתו.

השטר הקרוע שבידי החוטף השני כה דמה לשטר שהחזיק הוא מאז ומתמיד בכיסו בהבזק של שנייה שבו אליו המראות האחרונים שגמרמו לאובדן הכרתו. הוא ראה את עמיתו מקרב שטר קרוע אל פיו. השטר לכד את עיניו. הוא כה דמה לשטר שבכיסו, השטר אותו הוא שומר כמזכרת אחרונה מהוריו, שנלקחו ממנו בצורה טראגית כל כך.

הוא ראה פתאום את המלה 'אחד' כתובה במרכזו של השטר ברגע זה לא היה לו ספק, כי השטר שבידי עמיתו הוא החלק השני של השטר הקרוע שהיה בכיסו עובדה זו הסגירה לו סופית בוודאות, את זהותו של שותפו לפשע.

---

בעלילה סוחפת, חובקת מדינות ועמים ומשתרעת על פני תקופה של יותר משני עשורים, נשאב הקורא אל המתרחש מאחורי הקלעים של אירועים בני זמננו אחל מהשתלטות החומייניזם באיראן, המשך בהתרחשויות האלימות באפגניסטן וכלה בפיגועי הטירור הגדולים בארצות הברית.

בד בבד עם האירועים הכלל עולמיים מתמקד הספר "תוכנית מגירה" בקורותיה של משפחה יהודית, הנמלטת מאיראן ונקרעת בצורה טראגית. ולמרות הסבל והייסורים האמונה התמימה והעמוקה בבורא העולם ובהנהגתו נותרת איתנה ומוצקה במשך כל השנים הרבות והרעות עד לסוף המרתק והמפתיע.


(מגיש: הערשל הקורא)
 1. 1. מומלץ בחום!!! [לל"ת]
  משה 03/05/2009 19:48