יום שישי ט"ז בחשון תשפ"ב 22/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ליצמן: "ייקור הלחם - עושק ציבורי מתמשך"

הרב ליצמן: כשהמע"מ ירד, מחירי הלחם לא ירדו. כעת שהמע"מ עולה, מחירי הלחם עולים

שמואל ברזל י"א בתמוז תשס"ט - 03/07/2009 17:51
סגן שר הבריאות ח"כ הרב יעקב ליצמן פנה בדחיפות ליועץ המשפטי לממשלה, וביקש הבהרותיו להחלטת הממשלה על עלייה במחירי הלחם וזאת בעקבות העלאת המע"מ ע"י האוצר.
 
הרב ליצמן מזכיר את פנייתו כבר לפני שנה כשהמע"מ ירד, ומשום מה לא ירדו בעקבות כך מחירי הלחם, התחבורה הציבורית ועוד והנה כיום, כשהאוצר החליט להעלות את המע"מ ל-16.5% במקום 15.5%, התבשרנו במקביל על ייקור מחיר הלחם בשיעור של 3.25%.
 
"איזה יושר וצדק יש כאן שאזרחי ישראל משלמים מחיר יקר על העלאת המע"מ, בעודם לא זוכים להוזלה במקרה של ירידה? ייקור הלחם כיום מהווה המשך לעושק הציבורי", קבל הרב ליצמן בפנייתו ליוהמ"ש.
 
כבר לפני שנה, מדגיש הרב ליצמן, לא קיבלנו הסבר מספק לפנייה בעניין אי הירידה במחירי הלחם, למרות שמדובר בחוסר רגישות משווע וגזילת כבשת הרש ממש. כיום שהמע"מ עולה, הממשלה מצמידה מיידית החלטה דומה על מחירי הלחם.