יום שני ב' בטבת תשפ"ב 06/12/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

אין מקום לנכים בחקלאות

משרד החקלאות לח"כ הרב אמסלם, שדרש לשלב נכים במעגל העבודה: שילכו למשרדי ממשלה אחרים

יוחנן וייסברג ל' בסיון תשס"ט - 22/06/2009 15:33
משרד החקלאות מסרב לסייע בשילוב נכים במעגל העבודה. לטענת המשרד, סוג אוכלוסיה כזו מטופל ע"י משרדים ממשלתיים אחרים.
 
בעקבות מלחמת לבנון השנייה נקטו משרדי הממשלה בשורת צעדים והטבות ליישובי הצפון. בין היתר, משרד החקלאות קבע אז בתקנות, כי מכסות חדשות לגידול ביצי מאכל יינתנו רק לתושבי הצפון. כיום, לקראת כתיבת תקנות חדשות בעניין, פנה המשרד לציבור לקבל הצעות בעניין.
 
בעקבות פניות מצד נכים בנושא, שביקשו לקבל מכסות אלו כדי לאפשר לעצמם לחזור לשוק העבודה ולהתפרנס מעמל כפיהם, פנה ח"כ הרב חיים אמסלם מש"ס וביקש להכליל בתקנות החדשות מתן מכסות לנכים ולנכי צה"ל.
 
במשרד החקלאות השיבו לח"כ הרב אמסלם, כי הם אינם רואים מקום להכניס במסגרת הקריטריונים להכרה ביצרנים חדשים, תעדוף לנכים בכלל ולנכי צה"ל בפרט. "סוג אוכלוסיה כזו מטופל ע"י משרדים ממשלתיים אחרים", טוענים במשרד.
 
ח"כ הרב אמסלם אומר בתגובה, כי שילוב נכים במעגל העבודה אמור להיות אינטרס על של כל משרדי הממשלה ושל כל רשויות המדינה. "התנערות משרד החקלאות מהנושא אינה במקומה", אמר.