יום שני ט"ז בסיון תשפ"ג 05/06/2023
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

דובאי אינה דורשת הסגרת הישראלי לידיה

מפקד משטרת דובאי, הגנרל דאחי חלפאן תמים, אמר היום כי ארצו אינה דורשת את הסגרת אורי ברודצקי, אזרח ישראלי העצור בפולין, בחשד למעורבות בזיוף דרכון גרמני ששימש את חברי חוליית חיסולו של אל-מבחוח בדובאי. "העבירה בוצעה בגרמניה", נימק חלפאן

יוסי בלוך, א' בתמוז תש"ע - 13/06/2010 17:09
דובאי מוותרת על העצור הישראלי. מפקד משטרת דובאי, הגנרל דאחי חלפאן תמים, הודיע היום (א') כי דובאי אינה מבקשת את הסגרתו לתחומה של הישראלי, אורי ברודצקי, שנעצר לפני כשבוע על ידי הרשויות בפולין בחשד למעורבות בזיוף הדרכונים ששימשו את מחסליו של מחמוד אל-מבחוח בדובאי.  

אתמול הודיע דובר מטעם משרד התובע הפדראלי של גרמניה, כי ברודצקי נעצר לבקשת ארצו בחשד שהיה אחראי לגניבת זהותו של הרב מיכאל בודנהיימר, שאדם שנשא דרכון גרמני על שמו חשוד במעורבות בחיסול בדובאי. גרמניה דורשת מפולין להסגיר את הישראלי שמעצרו הוארך בינתיים ב-40 יום – לידיה.
 
אמש אמרו בני משפחתו של מבחוח המתגוררים בעזה כי הם דורשים שהישראלי העצור בפולין יוסגר לדובאי ויישפט שם על מעשיו. אולם היום הודיע הגנרל חלפאן כי דובאי אינה דורשת את הסגרתו מאחר והעבירה בה הוא מואשם לא נעשתה בשטחה.

"האדם הזה ביצע את העבירה בגרמניה, ועל כן זה רק טבעי שהוא יועמד לדין שם", אמר בראיון לתקשורת המקומית במפרץ. "עבורנו, חשוב שהוא יקבל את העונש, בלא התחשבות באיזו מדינה מדובר", הוסיף.

תמים לא שכח לטפוח לעצמו על השכם ולהזכיר לעולם שהמעצר לא היה מתאפשר בלא המידע שסיפק לשירותי הביון בעולם. "העובדה שהחוקרים הגרמנים יכלו לפתח חקירה משלהם היא עדות ברורה לחוזקו של המידע שסופק על ידינו, וכי הצילומים והמידע שנאסף אכן מדויק", ציין בסיפוק חלפאן.

"שיתוף הפעולה בין החברות השונות באינטרפול מוביל להתפתחות החקירות", הסביר מפקד משטרת דובאי. "אנחנו ממשיכים לשתף פעולה עם הרשויות השונות שקשורות לחקירה", דיווח.

אורי ברודצקי – סטודנט הלומד בסן פרנציסקו

הבוקר (א') פורסם כי
בני משפחתו של סטודנט ישראלי בשם אורי ברודצקי, הודיעו כי הם דואגים לשלומו של בנם הלומד בסן פרנציסקו. לדברי בני המשפחה, בסן פרנציסקו היו לאחרונה אירועים מתוחים ואלימים נגד ישראל ופרסום שמו של בנם שאין לו כל קשר לעניין – עלול לפגוע בשלומו