יום שלישי ה' בכסלו תשפ"ג 29/11/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

נעצרו: דני דנקנר ומנכ"ל המנהל לשעבר

"פרשת הולילנד" ממשיכה להסתעף: המשטרה עצרה היום את יו"ר הפועלים לשעבר, דני דנקנר ואת מנכ"ל מנהל מקרקעי ישראל לשעבר, יעקב אפרתי בחשד לנתינת וקבלת שוחד, זאת בתמורה לקידום ענייני "מפעלי ים המלח" שבבעלותו של דנקנר, במנהל מקרקעי ישראל

אהרן שיין, ז' באייר תש"ע - 21/04/2010 18:48
פרשת הולילנד - הסתעפות נוספת. המשטרה עצרה היום לחקירת את יו"ר בנק הפועלים לשעבר, דני דנקנר ואת יו"ר מנהל מקרקעי ישראל לשעבר, יעקב אפרתי. השניים נעצרו במסגרת חקירת המשטרה בפרשת הולילנד. דנקנר אמר "אני מכבד את החקירה ולא אדבר".

המשטרה חושדת כי דנקנר שהוא בעל השליטה בחברת "תעשיות מלח לישראל", נתן שוחד וביצע עברות שעניינן מרמה והפרת אמונים, הלבנות הון והעלמת מס – מול מנהל מקרקעי ישראל, ומול יעקב אפרתי, יו"ר המנהל בין השנים 2001-2008.

המשטרה סבורה כי דנקנר נתן שוחד לאפרתי, כדי שהאחרון יפעל להפשיר קרקעות של "מפעלי ים המלח" - בבעלותו של דנקנר. המשטרה חושדת כי אפרתי עבר על עבירות של קבלת שוחד והפר אמונים.

על אף שעניינם של השניים אינו נוגע ישירות לחקירת "פרשת הולילנד", הדבר שהוביל למעצרם של השניים היו מסמכים שתפסו חוקרי יאח"ה במהלך חקירת "פרשת הולילנד" ומהם עלו החשדות שהובילו, כאמור, למעצר של שני הבכירים.
 
בדיון שהתקיים בבית המשפט בהארכת מעצרו אמר דנקנר "התחושה היא קשה, אך אני בטוח בניקיון כפיי. אני מאפשר למשטרה לעשות את עבודתה ולכן אני לא רוצה להתייחס מעבר לכך".

דנקנר מתמודד בימים אלו עם חקירת משטרה נוספת, לפיה, בעת שכיהן כיו"ר בנק הפועלים העניק וקיבל אשראי חריג ושלא כדין.

יעקב אפרתי מכהן עתה כיו"ר דירקטוריון רכבת ישראל.