יום חמישי י"ז בכסלו תשפ"ד 30/11/2023
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

השדרן גבי גזית: מי יתנני חרדי ואנשכנו כחמור

שדרן הרדיו השמאלני, גבי גזית, השתלח הבוקר בצורה חריפה כנגד הציבור החרדי. "לנתק להם מים וחשמל", ביקש, "הם עלוקות, פרזיטים ותולעים". ח"כ גפני: "גזית השתלח בצורה בהמית וחייתית כנגד ציבור שלם". גזית מציג: כך נתפטר מהחרדים

ראובן שטיין, ז' באייר תש"ע - 21/04/2010 17:54
שדרן הרדיו גבי גזית, הידוע כאדם שכל משאת נפשו היא "מי יתנני יהודי חרדי ואנשכנו כחמור", השתלח הבוקר (ד') בצורה חריפה ביותר בציבור החרדי.

גזית ביצע הכללה גסה ובלתי אתית בעליל, וכינה את החרדים כולם "עלוקות", "פרזיטים" ו - "תולעים". בדבריו, הוא קרא לגרש את כולם מהארץ, "הייתי אורז אותם בחבילה אחת ומשלח אותם לאחיהם הפרימיטיביים בחצרות ברוקלין החשוכות".

"הפסיקו לנקות להם את הרחובות, נתקו להם את המים", קרא בשידור חי בהסתה נגד המגזר החרדי כולו. דבריו המטופשים והמקוממים העלו את חמתם של גורמים חרדים רבים, וחלקם כבר פועלים לפעול כנגד גזית, בצורה כזו או אחרת. גם בתקשורת החילונית יצאו הכתבים מגדרם והאשימו את גזית בהכללה נואלת ובהסתה עיוורת.

ח"כ משה גפני אמר בתגובה לדברים כי "מדובר בהסתה חסרת רסן. אגיש תלונה במועצת העיתונות ולמנהלי רדיו ללא הפסקה נגד גבי גזית שהשתלח בצורה בהמית וחייתית כנגד ציבור שלם".

לדבריו, "דברי ההסתה שנאמרו בחסות תחנת הרדיו בה הוא משדר יכולה להביא לתוצאות הרסניות ומסוכנות. אין לאיש ספק כי אילו גבי גזית היה מעז לומר חצי מהדברים שאמר בשידור על הציבור הערבי בישראל או כל ציבור אחר במדינה, הוא לא היה נשאר ולו דקה אחת בעבודתו בתקשורת".

האגודה לזכויות האזרח פרסמו הבהרה נגד דבריו של גזית: "האגודה דוחה בשאט נפש את דברי הבלע של השדרן גבי גזית, המיועדים להשחיר ציבור שלם. החרדים הינם אזרחי ותושבי המדינה, וזכותם למים, לחשמל, לניקיון ברחובות או הזכות לטוס דרך נתב"ג היא זכותם המלאה, גם ללא קשר לגובה המסים שהם משלמים, וכי ה'ערכים הישראליים' שאותם הוא מקדש כוללים גם את ערכי הדמוקרטיה וחופש הביטוי, שבמסגרתם מותר לאדם שלא לעמוד בצפירה או לא לכבד את דגל המדינה".

עיתונאי חרדי וחבר מועצת הרשות השניה, יוסי אליטוב, הגיש תלונה לרשות השניה. האם הפעם יטפלו בהתבטאות הלא-ראויה כמו שצריך או שגזית יתקוף בחזרה ויבקש לעשות סוף ל"סתימת פיות"? לטירוף התקשורתי הפתרונות.

עוד בנושא: אריה גולן לא נבהל מהחרדים