יום שלישי כ' בחשון תשפ"ב 26/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ביטוח האופנועים: האוצר מתקפל?

בעקבות בקשת גפני, נדחה בשבועיים מועד העלאת הביטוח לאופנועים. האם האוצר בדרך להתקפל?

אבי משה ל' בתשרי תש"ע - 18/10/2009 15:42
האם משרד האוצר התקפל בפרשת העלאת תעריפי האופנועים? נכון לעכשיו מצהירים במשרד האוצר כי החלת הרפורמה תידחה בשבועיים, עד לסיום הדיונים בעניין.
 
בשבועות האחרונים החריף המאבק מצד אלפי בעלי אופנוע, ובהם ארגוני התנדבות שונים, כ"איחוד הצלה", זק"א ועוד, המפעילים צי אופנועים להצלת חיים, בטענה כי העלאת תעריפי הביטוח יקשו על פעילותם ויגביר עוד יותר את העלויות המוטלות על כתפי ארגוני ההצלה.
 
בשבוע שעבר אמר יו"ר ועדת הכספים של הכנסת, ח"כ הרב משה גפני, כי "משמעותה של ההעלאה בדמי הביטוח הינה אטימות, ויש לבטלה לחלוטין, או לכל הפחות לעכבה", מאחר והאופנועים הם כלי המשרת גם את העשירון התחתון בישראל, ומסייע לבעיות התחבורה בארץ ולהחלטה משמעויות והשלכות רבות מאד. 
 
היום (א') בצהרים, בעקבות הלחץ הציבורי, הודיעו שר האוצר, יובל שטייניץ והמפקח על הביטוח, ידין ענתבי, כי הם נעתרו לפניותיהם של יו"ר ועדת הכספים, הרב משה גפני ויו"ר ועדת הכלכלה, אופיר אקוניס, והודיעו על דחייה של שבועיים בהחלת התעריפים החדשים לאופנועים.
 
שטייניץ וענתבי הוסיפו, כי הדחייה ניתנה במטרה לאפשר הידברות בין הצדדים, כי להגיע לסיכומים בין הצדדים. עם זאת, במשרד האוצר הבהירו, כי לא תהייה דחייה נוספת בהחלת התעריפים.
 
יו"ר ועדת הכספים, ח"כ הרב משה גפני, אמר כי הוא מברך על הודעת משרד האוצר בדבר דחיית העלאת הביטוח לאופנועים בשבועיים. "אני מקווה כי במהלך השבועיים הקרובים הצדדים יגיעו להבנות ולהסכמות בנושא, ויקיימו את הדיון הציבורי הנדרש בהחלטה מורכבת שכזאת", אמר הרב גפני.
 1. 1. דילול אוכלוסין מקצועי, זה מה שזה אופנועים [לל"ת]
  אופנוען 18/10/2009 17:49