יום רביעי י"ג בסיון תשפ"ד 19/06/2024
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

כלכלה

בנזין 96 יוצא אל מחוץ לתקן

שר התשתיות הלאומיות, ד"ר עוזי לנדאו, סיכם היום בתום התייעצות עם שר התחבורה ישראל כ"ץ, על הוצאת בנזין 96 אל מחוץ לתקן הישראלי. וגם: סיכמו בנוגע לתקינות הדלקן האוניברסאלי, שיאפשר לצרכנים לתדלק בתחנות הדלק השונות עם אותו דלקן

ראובן שטיין, י"ח באייר תש"ע - 02/05/2010 17:12
שר התשתיות הלאומיות, ד"ר עוזי לנדאו, סיכם היום (א') בתום התייעצות עם שר התחבורה ישראל כ"ץ, על הוצאת בנזין 96 אל מחוץ לתקן. ההערכה היא שהדלק הזה יוצא אל מחוץ לסל הדלקים בתוך מספר שבועות ובעלי הרכב יוכלו להשתמש בדלקים האחרים הנמצאים תחת פיקוח.
 
כמו כן, סוכם בין השרים שעד ה-10 במאי יעביר משרד התחבורה את עמדתו בנוגע לתקינת הדלקן האוניברסאלי, התקן שיאפשר לצרכנים לתדלק עם אותו הדלקן בתחנות דלק שונות.
 
משרד התחבורה הסכים להצעת משרד התשתיות לבצע בדיקה אל מול יצרני הרכב באשר להתקנת מתג בורר בין שימוש בדלק רגיל לבין שימוש בדלקים אלטרנטיביים. במשרד התחבורה העריכו כי ניתן יהיה לקבל אומדנים ראשונים מיצרני הרכב תוך שלושה חודשים.
 
שר התחבורה ישראל כ"ץ אמר בתגובה, כי "כל מה שניתן לבצע בשיתוף פעולה - צריך לעשות, בוודאי כאשר הדבר חוסך כסף למדינה".
 
השר עוזי לנדאו אמר כי "הצורך שישראל תנקוט מאמצים נמרצים למציאת חלופות לנפט ולהקטנת תלות העולם באנרגיה הזאת הוא חיוני למאבק בבסיס המימון של הטרור. אני שמח מאוד על כך ששר התחבורה ואני רואים עין בעין את חשיבות הנושאים ואת התכנון ארוך השנים".
 
בהודעה שהנפיקו שני השרים, הסכימו כי הצרכים הם מידיים ולאומיים ויש לטפל בהם בשיתוף פעולה מלא ובמלוא כובד המשקל.
 
אתם יכולים להתחיל להתרגל החל מעכשיו, ולתדלק אוקטן 95 במקום 96.