יום שני י"ח בסיון תשפ"ד 24/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

מזוזות? זה ליתר ביטחון

עוד המצאה חב"דית: מוקד בדיקת מזוזות 'ליתר בטחון', שממש את חלומו של האדמו"ר מליובאוויטש זצ"ל עוד משנת תשל"ד - מבצע מזוזה

איתן פריד, ב' באלול תש"ע - 12/08/2010 16:34
לקראת חודש אלול בו נוהגים יהודים רבים לבדוק את מזוזות ביתם, הושק "מוקד המזוזה הארצי" מבית היוצר של צעירי אגודת חב"ד. במוקד הטלפוני, שיפעל במהלך כל חודש אלול, יוכל כל יהודי המעוניין לבדוק את התפילין והמזוזות בביתו או לרכוש חדשות לקבל את כל המידע ההלכתי והמעשי הרלוונטי ואף לבצע הזמנה של התקנה על ידי אברך שהוסמך לכך. צוות אברכים חב"די, שהוכשר למען העניין, יופקד על מתן המענה לפונים, פרטי הפונים מכל רחבי הארץ יופנו לשליח המקומי, והלה שהוא חלק  מרשת של 270 בתי חב"ד הפזורים ברחבי הארץ והפועלים במהלך כל השנה, יקבל אחריות על ביצוע המשימה. גם מספר קצר, קליט ו"חב"די" יוחד למוקד, והחל מר"ח אלול חיוג למספר 3770* יוביל למוקד הטלפוני המיוחד.

בשנת ה'תשל"ד (1974), לקראת סיומה של מלחמת יום הכיפורים ותוצאותיה הטראגיות, הכריז כ"ק האדמו"ר מליובאוויטש זי"ע על "מבצע מזוזה" שמסגרתו דרבן את חסידיו ושלוחיו מרחבי העולם לדאוג שבכל בית יהודי תהיה מזוזה כשרה הנבדקת לפחות פעם בשנה. הרבי עודד כמה פעמים שיקבעו מזוזה לא רק בדלת הכניסה הראשית של הבית, אלא בכל חדר וחדר מחדרי הבית, וכל בכל דלת של משרד או חנות.

ואכן, מאות אלפי מזוזות נקבעו ברבות השנים ע"י חסידי חב"ד בכל רחבי העולם, ובמרוצת הזמן התחוללה מהפכה מחשבתית בקרב יהדות העולם: אין היום כמעט בית או עסק שיחנך ללא קביעת מזוזה, ובמקרה של מחלה או כשלון ח"ו, ימהרו דייריו, לצד פניה לרופא או יועץ פיננסי, גם לבדוק את כשרותן של המזוזות.

לצורך שיווק המבצע הפיק המרכז לעזרי שליחות סדרה של פרסומים מעוצבים שהופצו בכל רחבי הארץ: גלויות לחלוקה בתיבות הדואר, תלי דלת – לתליה על דלתות הבתים, ופוסטרים. "אין ספק שמוקד המזוזה החדש יגרום לעוד כמה אלפי מזוזות כשרות להתנוסס בפתחן של דלתות רבות, ודווקא בתקופתה זו, בה אסונות רבים ל"ע מתרחשים מידי יום, יש למזוזה ולסגולת השמירה שלה חשיבות אדירה", אמר יו"ר צעירי אגודת חב"ד ואגו"ח בארה"ק, הרב יוסף יצחק הכהן אהרונוב.