יום חמישי י"ב בתמוז תשפ"ד 18/07/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

הרב אמר 'לא' למשטרה

הרב יעקב יוסף, שנקרא להתייצב לחקירה משטרתית בעקבות הסכמה שנתן לספר 'תורת המלך', שמחברו מואשם על ידי המשטרה כמטיף לגזענות ולהרג, סירב להגיע. "תורתנו אינה עומדת לחקירה"

איתן פריד, כ"ט באב תש"ע - 09/08/2010 23:47
הרב יעקב יוסף סירב להתייצב לחקירה משטרתית בנוגע להסכמתו לספר 'תורת המלך', בו נכתב כי מותר להרוג גוי במקרים מסויימים. למרות דרישת המשטרה שיבוא להעיד, בעקבות מעצרו של מחבר הספר, אמר הרב אברהם יוסף כי התורה אינה מועמדת לחקירה וכי הוא מסרב.

בתגובה, פרסם יו"ר תנועת ארץ ישראל שלנו ר' שלום דב וולפא, הודעת תמיכה, בה טען כי החקירה מרושעת ובלתי חוקית בעליל. "הרבנים נהגו בתבונה שלא התייצבו לחקירה פוליטית מרושעת, שמטרתה לקעקע את יסודות ההלכה ולבזות את הרבנים. לאחר שכל מטרת החקירה היא פוליטית ולא חוקית, הרי אסור לשתף פעולה בחקירה כזאת". בהמשך ההודעה כותב הרב וולפא לרבנים:  "אל תיראו מפניהם כי ה' נלחם לכם. כל פגיעה חלילה ברבנים, לא יעבור בשקט, ואנו ממליצים לחוקרי המשטרה הנכבדים להתעסק עם התפקידים המוטלים עליהם".
 1. 2. תיקון לא רבי אברהם אלא אחיו===
  משה 11/08/2010 14:27
  טעות! הרב יעקב יוסף הוא שנתן הסכמה ולא אחיו הרב אברהם יוסף רבה של חולון! ואשריו ואשרי חלקו
 2. 1. הרב אמר לא למשטרה
  תומר 10/08/2010 18:21
  במחילה זו טעות חמורה. לא מדובר ברב אברהם יוסף שליט"א ,אלא באחיו הגדול הרה"ג יעקב יוסף שליט"א