יום שלישי י"ב בסיון תשפ"ד 18/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

הכבאים הרוסיים אכלו 'גלאט'

הכבאים ברוסיה, שמקווים לשהתלט על הדליקות עד לסוף השבוע, קבלו אוכל ושתייה משליחי מרכז החסד היהודי במוסקווה והביאו לקידוש שם שמים גדול. הנצורים בשדה התעופה מועברים לפטרבורג. ץמונות מהתמודדות עם קטסטרופה

ברוך בלוי, ל' באב תש"ע - 10/08/2010 12:25
אוכלים גלאט: רבה של רוסיה הרה"ג ר' בערל לאזאר שליט"א, הנחה את רבני וראשי הקהילות במרכז רוסיה, לשמור מקרוב על מבני הבתי כנסת והמוסדות ולעמוד לצדם של נפגעי הדליקות. וביוזמת הרב הראשי, במרכז החסד היהודי במוסקבה נאספו בגדים רבים, ויחד עם תרומות נוספות של נעליים ומזון רב, יצא משלוח ענק למרחק 130 ק"מ ממוסקבה, שם נמצאים מאות איש במעון קליטה זמני, לאחר שכל ביתם עלה בלהבות. הדבר גרם לקידוש שם שמים, כאשר גם כוחות הכיבוי התכבדו במזון שחולק להם ברוחב לב.

כמו כן, במרכז החסד חילקו מסיכות להמוני נזקקים, גלמודים וחולים - לסינון הערפיח, עקב העשן הכבד בכל העיר.

אף לנתקעים בנמלי התעופה שהיו סגורים במשך שעות רבות במספר ימים, דאגו אנשי הקהילה, באש"ל ובסיוע לטיסה בדרכים חלופיות, בעיקר באמצעות נסיעה ברכבת לעיר פטרבורג, שם האוויר נקי והטיסות מסודרות.

מזה כשבועיים שרוסיה סובלת מדליקות רבות, שהחלו בכמה מוקדים, בעיקר קרוב לערים ניז'ני-נובגרוד והעיר וורוניז'. כוחות הכיבוי נלחמו בחירוף נפש בשריפות, אך ככל שמזג האוויר התחמם ברוסיה, גל השריפות גדל והתקדם גם למוסקבה בירת רוסיה. השלטונות מדווחים שהצליחו להשתלט על השריפות הרבות ולמנוע את ההתפשטות, בעיקר ממקומות ביטחוניים אסטרטגיים.

בשבת הטמפרטורה במוסקבה הייתה 40 מעלות חום. מזג אוויר שכזה כבר שנים רבות מאוד לא זכור ברוסיה.

השריפות כילו בדרכם יערות ענקיים, ובתוכם לא מעט כפרים. אלפי אנשים נותרו ללא קורת גג לאחר שכל ביתם ורכושם עלו בלהבות.
ענני פיח ועשן ממלאים את מוסקבה זה כבר חמשה ימים, ורבים מתושבי העיר מהלכים ברחובות עם מסכה לסינון הנשימה. בשבת האחרונה המצב הקשה הגיע לשיאו ואף הבתי כנסת במוסקבה היו מלאים בעשן שנכנסו גם באמצעות מכשירי המיזוג.


טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
[צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
 

טוג