יום שני י"ח בסיון תשפ"ד 24/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

נכד הגרא"מ הלברשטאם זצ"ל נורה בויליאמסבורג

נכדו של הגרא"מ הלברשטאם זצ"ל נורה לפנות בוקר ליד ביתו שבוילאמסבורג על ידי אלמונים שקראו לעברו קריאות אנטישמיות, ומנותח במצב קשה להוצאת הקליעים מבטנו. הציבור נקרא להתפלל לרפואת האברך ר' ברוך יהודא בן הינדא לרפוא"ש

איתן פריד, ל' באב תש"ע - 10/08/2010 09:22
זעזוע בשכונה החרדית ויליאמסבורג בניו יורק: נכדו של הגר"מ הלברשטאם, אב"ד העדה החרדית זצל בשעות המאוחרות של ליל אמש כשהוא ליד ביתו השוכן בסמוך לשדרת ה'דריגס' בשכונה שהחלה להתמלא ב'שחורים' שמאיימים על התושבים החרדיים במקום.

בסמוך לשעת חצות (שעון ניו יורק) התקבלה קריאה לעזרה אצל מוקדי החירום של משטרת ניו יורק וארגון ה'שומרים', שחשו למקום האירוע. הפצוע, האברך ר' ברוך יהודא הלברשטאם, בנו בן ה-25 של ר' זלמן הלברשטאם, אב"ד טשאקאווא, היה ירוי בבטנו, והשומרים עוד הספיקו לראות את היורים נמלטים מן הזירה ברכב מסחרי לבן. תושבי ויליאמסבורג והסביבה מתבקשים להודיע למשטרה או לארגון השומרים אם יזהו את הרכב המסחרי, שנושא את לוחית הזיהוי: EV9-6489.

ככל הנראה, היורים נטשו את הרכב המסחרי ונמלטו, המשטרה והשומרים דולקים אחריהם.

מיד לאחר האירוע טופל האברך במקום בידי אנשי 'הצלה', ופונה לבית החולים 'בלווי', שם הוכנס לניתוח להוצאת הקליע מבטנו, כשהוא במצב קשה אך יציב.

תושבי ויליאמסבורג טוענים, כי למרות דבריו של ראש העיר, מייקל בלומברג, סך מקרי הפשע במקום לא רק שאינו יורד, אלא עולה בהתמדה.

הציבור נקרא להתפלל לרפואת ר' ברוך יהודה בן הינדא לרפוא"ש.