יום חמישי כ"ח בכסלו תשפ"ב 02/12/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

האש כילתה הכל - התפילין נותרו שלמות

בשריפה גדולה שפרצה אמש (א') עלתה באש מרפדייה בקריית אתא, המקום נשרף לחלוטין ונזק כבד נגרם אף למספר עסקים סמוכים. למרבה הפלא, התפילין של בעל העסק נותרו ללא פגע

ישראל אייזן, א' באב תש"ע - 12/07/2010 15:44
אמש (א') אירעה שריפה במרפדייה (מפעל העוסק בריפוד לרהיטים) ברחוב התעשיה בקרית אתא. המקום נשרף לחלוטין ועוד כמה עסקים נפגעו.
 
המרפדייה, "מרפדיית הנשיא"  נשרפה כאמור לחלוטין, אולם למרבה הפלא - למרות האש הגדולה, הבעלים מצא במקום את זוג התפילין שלו שנותרו ללא כל פגע.
 
"הגענו למקום לאחר שהתקבל דיווח על שריפה גדולה. לשמחתנו לא קיבלנו שום דיווח על נפגעים. בשלב הראשון עזרנו לכבאים, עד שהגיעו כוחות נוספים של הכיבוי ובמהירות החלו להשתלט על האירוע", סיפר כונן "איחוד הצלה", נפתלי רוטנברג.
 
דוברות איחוד הצלה כרמל
  [צלם]

דוברות איחוד הצלה כרמל
  [צלם]

דוברות איחוד הצלה כרמל
  [צלם]

דוברות איחוד הצלה כרמל
  [צלם]

דוברות איחוד הצלה כרמל
  [צלם]

דוברות איחוד הצלה כרמל
  [צלם]

דוברות איחוד הצלה כרמל
  [צלם]


צוותי כיבוי רבים פעלו במקום, כולל מנוף גבהים. בתחילה סייעו כונני "איחוד הצלה" לכבאים לכבות עם צינורות המים, עד להגעת כוחות נוספים.