יום שישי ה' בתשרי תשפ"ג 30/09/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

ערב חינוך באנטווערפען

כמידי שנה התקיים באנטוורפן ערב חינוך שאורגן על ידי תלמוד התורה הכלל חסידי בעיר. בכינוס השתתפו חשובי הרבנים באנטוורפן ומחנכים דגולים. אורח הכבוד היה הרה"ג ר' רפאל אויערבעך שליט"א

יעקב בלוי, כ"ט בתמוז תש"ע - 11/07/2010 16:40
כמדי שנה התקייםבאנטוורפן בסוף השבוע האחרון 'ערב חינוך', המאורגן על ידי התלמוד תורה הכלל חסידי בעיר.

במהלך הערב נשאו דברים חשובי הרבנים בעיר, ביניהם הרה"ג ר' אהרן שיף שליט"א רב ביה"מ אלכסנדר, שעורר את ההורים והזכיר כי אל יהיה ענין החינוך קל בעיניהם כי זה מהמלאכות הקשות ביותר שאסור להסיח דעתו מהן אף לא לרגע, כמאמר חז"ל בעניים קדשים "קדשים אפילו היסח הדעת של רגע פוסל ופוגם בו".

אורח הכבוד היה הרה"ג המחנך הדגול ר' רפאל אוירבך שליט"א מירושלים ת"ו, שבמשך למעלה משעה ריתק את הנוכחים בעובדות והנהגות מנסיונו רב השנים.

בסיום התקיים סימפוזיון ארוך שנמשך לתוך הלילה, שבו השתתפו הר"ר רפאל אוירבך שליט"א והד"ר הר"ר גרשון גוטפרוינד הי"ו שענו לשאלת ההורים בעניני חינוך ובריאות הילדים.

הר"ר אשר אללעך שליט"א ממארגני הערב מוסר שמרגש היה לראות כל ההורים שנקבצו ובאו מכל גווני הציבור החרדי בעיר, לאחר יום עבודה וישבו על מקומותיהם שעות ארוכות, לדעת את המעשה אשר יעשון ואת הדרך אשר ילכון בה בחינוך בניהם לתורה ויר"ש.

  []

  []

  []

  []

  []

  []LangDetecten>iw GoogleDicC
image, semblance, form, likeness, idol
 1. 1. ערב חינוך "אונזערע אוצר"
  משה יוחנן 13/07/2010 22:01
  באמת היה אירוע מושקע ומדהים, כה לחי.
  יישר כח על הסיקור היפה