יום שני ב' בטבת תשפ"ב 06/12/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

הנס של הרב בן טוב שליט"א

"נס רפואי" מגדירים הרופאים את מצבו של 'קורא המזוזות' הצדיק רבי משה בן טוב שליט"א. נפשו של הצדיק שיחי' הייתה קשורה בנפשו של הג"ר מרדכי אליהו זצ"ל ועם פטירתו לקה באירוע מוחי קשה והיה בסכנת חיים. כעת בס"ד, חל שיפור של ממש במצבו

משה אוזן, י"ב בתמוז תש"ע - 24/06/2010 15:55
יו"ר תנועת ש"ס ושר הפנים, אלי ישי, ביקר בשבוע שעבר את הצדיק הרב משה בן טוב בבית החולים בו מאושפז הרב בעקבות אירוע מוחי שעבר בשבוע שעבר שבוע וחצי לאחר הסתלקותו של הראשון לציון, הרב מדרכי אליהו זצ"ל, חווה מקורבו, הרב משה בן טוב הידוע בכינויו "הרב של המזוזות", אירוע מוחי ואושפז בבית חולים.

הקשר רב השנים בין השניים, נוצר לפני עשרות שנים, עת כיהן הרב אליהו זצ"ל כדיין בבית הדין הרבני בבאר שבע. גם כאשר עבר הרב בן טוב לירושלים והקים בה את מוסדות 'דור ודור', זכה לברכתו ולעידודו של הרב אליהו שאף פרש את חסותו על פעילות הארגון, תוך שהוא מדגיש את החשיבות הרבה שהוא מייחס לעניין טהרת הבית היהודי בעיקר בדור הזה.

הרב בן טוב, בן 80. התאושש במהירות ופחות מיומיים לאחר האירוע, חזר להכרתו והתעקש עם משפחתו כי יאפשרו לו ליטול ידיים, גם לאחר שהוסבר לו כי על פי ההלכה הרי הוא בגדר אונס ופטור מנטילת ידיים. ביום שישי האחרון הגיע לבקרו שר הפנים וסגן ראש הממשלה, הרב אלי ישי שאף זכה לברכתו.

מבקרים שביקרו אותו השבוע בבית החולים סיפרו כי הופתעו מצלילות דעתו למרות האירוע המוחי. הרופאים עצמם התבטאו כי התאוששותו המהירה מהווה "נס רפואי". לאחד ממבקריו העיר כי עניבתו יפה אך משובצת בצלבים רבים. לנכדו אמר כי הוא מסרב שישטפו או יקלחו אותו. "אני לא רוצה שישרתו אותי, זה הגוף שלי ועליי לנקות אותו".

בכלל, אומרים בניו המנהלים את מוסדות 'דור ודור' שהקים: "אבא חווה טראומה קשה אך למרות ואולי בגלל חולשת הגוף. אנחנו וכל המבקרים עומדים המומים מול תעצומות הנפש".

הרב בן טוב זכה לפרסום רב בעקבות מעשי ניסים רבים המיוחסים ליכולתו "לקרוא" מזוזות ובאמצעותן לאתר את הבעיות מהם סובלים אותם שבאו לשאול בעצתו. את חייו הקדיש הרב לעניין טהרת הבית היהודי. דבר שזכה לתמיכה של כל גדולי הדור החל מהראשל"צ הרה"ג מרדכי אליהו זצ"ל שהלך לעולמו לפני שבועיים ועד מרן הגר"ע יוסף שיבדל לחיים טובים וארוכים.