יום שלישי י"א בתשרי תשפ"ד 26/09/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

כ"ק האדמו"ר מסלונים שליט"א: "גם מול 'כיתת יורים' לא נוותר ולא נתפשר" - המכתב המלא

במכתב חריף ונוקב, שעורר התרגשות עזה, כותב כ"ק האדמו"ר מסלונים שליט"א לעדת מרעיתו "המאבק עם הבג"ץ - הוא מאבק בין אמונה לכפירה ובין כח הקדושה לכח הסיטרא אחרא". האדמו"ר מדגיש: "גם אם נועמד מול כיתת יורים - לא ניכנע". המכתב המלא בפנים

ישראל אייזן, י"א בתמוז תש"ע - 23/06/2010 15:16

סאגת פרשית 'אסירי עמנואל' היושבים בכלא מעשיהו ומרצים את עונש הבג''ץ בעוון ציותם לגדולי ישראל - מסרבת לרדת מסדר היום בציבור החרדי והכללי בישראל.
 
רבם של חלק מהיושבים בכלא, כ''ק האדמו''ר מסלונים שליט''א, שמנהיג את עדת חסידיו ללא פשרות ומיצרים בכלל ובפרט בפרשיה הנוכחית, האדמו''ר שליט''א כותב היום (ד') בצהריים מכתב דרמטי וחריף מאין כמותו שמעורר התרגשות רבה בקרב העם היושב בציון, כנגד החלטות הבג''ץ. במכתב ששוגר היום למאות החסידים בכל הריכוזים ברחבי הארץ נכתב: "עם ה' חזקו ונתחזקה" - זו הכותרת למכתב המסעיר היוצא לאור יממה לאחר החלטת בית-המשפט כי 9 הנשים מעמנואל, האמהות לתלמידות במגמה החסידית, יילכו למאסר, לאחר שיחרור בעליהן.

"לקהל עדתנו אהובים ויקרים, ה' עליהם יחיו, חזקו ויאמץ לבבכם כל המייחלים לה'",  "בימים קשים אלו העוברים על עדתנו הי"ו - עצתו אמונה, וזה ה' קיוונו לו נגילה ונשמחה בישועתו".

"וזאת למודעי",  "כי אילו הייתי חושב, ששופטי בית המשפט מאמינים במה שהם אומרים, שבית הספר בעמנואל יסודו באפליה גזענית, נראה לי שהייתי נוהג אחרת.

"אך, מאחר שאין לי כל שמץ של ספק שהם יודעים את האמת, שכל דבריהם בשקר יסודם. אם כן, אין זה אלא מאבק בין אמונה לכפירה, בין כח הקדושה לכח הטומאה של הסטרא אחרא, – מאבק שתמיד ידענו שיפרוץ באחרית הימים.

"ובמאבק על קידוש ה' - גם אם יעמידו אותנו מול 'כיתת יורים' - לא נוותר ולא נתפשר כמלוא נימא.

"ה' הוא מלכנו ולו הננו עבדים עד נשימתנו האחרונה".

בסיום המכתב מסיים האדמו"ר לכלל הציבור: "ולכל אמוני ישראל אני קורא: אנא הצטרפו אלינו במאבק הנשגב הזה, המאבק שדורות חיכו וייחלו אליו: "מתי תבוא אליי ואקיימנה".

  [] 1. 1. מודה ומייחל
  חסיד פשוט 23/06/2010 16:51
  אינני סלונימאי.
  מרגש ומרטיט.
  אשרי הדור שאלו מנהיגיו, מייחל להצלחת המאבק ולהרמת קרן הקדושה בעם ישראל.