שבת י"ד בתמוז תשפ"ד 20/07/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

מדאיג: כונני 'איחוד הצלה' מתקשים לאתר כתובות בגלל שילוט לא תקין

מדאיג: כונני "איחוד הצלה" מתקשים להגיע במהירות לקריאות עקב חוסר בשילוט כתובת ראוי. יו"ר 'איחוד הצלה': "התופעה עלולה לסכן חיי אדם עקב בזבוז הדקות הראשונות שכידוע קריטיות מאוד בהצלת חיים"

ישראל אייזן, ג' בתמוז תש"ע - 15/06/2010 17:56
לאחרונה התרחשו מספר מקרי חרום בירושלים בהם עברו מספר דקות עד שחובשי 'איחוד הצלה' הצליחו לאתר את הכתובת המדויקת של מקור הקריאה. מסתבר שבמאות בניינים ובתים קטנים בירושלים אין כלל שילוט המעיד על הכתובת המדויקת בכניסות לבניינים ובשל כך החובשים שמחפשים את הבניין בו נמצא החולה,  עושים זאת במקרים רבים במשך דקות ארוכות תוך בזבוז זמן טיפול יקר.

את הבעיה הקשה מגדירים ב'איחוד הצלה'  כתופעה מסוכנת שחייבים לטפל בה בהקדם. בעקבות כך הם פונים לכלל הציבור. "זאת תופעה מדאיגה מאד ואנו מצפים מכלל התושבים לשלט את כניסות הבניינים בשילוט מואר וברור שמעיד על שם הרחוב ומספר הבניין. חובה לדאוג לכך בכל בניין" אומר יו"ר 'איחוד הצלה', הרב זאב קשש.  ב"איחוד הצלה" קוראים לכל תושב העיר שבכניסת הבניין בו הוא מתגורר,  אין שילוט שמעיד על המספר, לפנות לוועד הבית,  בדרישה לבצע את הפעולה בהקדם.

ב"איחוד הצלה" מדגישים, עם זאת, כי הצבת מספר בכניסה לבניין אינה מספקת ויש לדאוג לכך שהתאורה פועלת ומספר הבניין מואר בצורה ברורה. "אנו עושים כל שביכולתנו על מנת להגיע לכל אדם בעת צרה בצורה המהירה ביותר, וחבל שצוותי ההצלה נתקלים בבעיות וקשיים שבאים דווקא מצד האוכלוסייה."