יום חמישי י"ב בתמוז תשפ"ד 18/07/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

בד"ה: בתו של מרן ע"ה

ברוך דיין האמת: בדקות אלו מגיע הידיעה הקשה והמרה על פטירתה של הרבנית לאה אויערבך ע''ה בתו של מרן פוסק הדור הגרי''ש אלישיב שליט''א

ישראל אייזן, ח' בסיון תש"ע - 21/05/2010 11:41
ברוך דיין האמת: בדקות אלו מגיע הידיעה הקשה והמרה על פטירתה של הרבנית לאה אויערבך ע''ה בתו של מרן פוסק הדור הגרי''ש אלישיב שליט''א, ואשת הגאון רבי עזריאל אויערבך שליט''א  רבה של  שכונת בית וגן בירושלים וחבר בד''ץ שארית ישראל.
 
המנוחה ז''ל חלתה בשנה האחרונה ל''ע במחלה הנוראה ואושפזה בבית החולים 'שערי צדק' אביה הגרי''ש הגיע לבקרה בערב חג מתן תורה ובפי כל נישאו תפילות לרפואתה השלמה של הרבנית לאה בת שיינא חיה, אך נגזרה הגזירה ובדקות האחרונות השיבה את נשמתה ליוצרה.
    
הרבנית ז''ל לא זכתה לזרע של קיימא, לאחר פטירת אמה אשת הגרי''ש שירתה את אביה בכל צרכיו, בעתות חגים ושמחה היה מתארח הגרי''ש בביתה בשכונת בית וגן.ואף היתה מכינה את מאכליו בשעות הצהריים.
 
הלויתה הצא היום (ו') בשעה 13:30 בצהריים מביהכנ''ס חניכי הישיבות ברחוב הפסגה 67 בירושלים להר המנוחות שם תטמן למנוחת עולמים.
אחותה שתבדל"ט, הרבנית קנייבסקי שתחי' תשב שבעה בירושלים.