יום שני כ"ב בשבט תשפ"ב 24/01/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

הכנסת ספר תורה לישיבת "שערי תורה" לצעירים בירושלים

לאחר סבב גדול בבתיהם של גדולי ישראל, ספר התורה יוכנס להיכל הישיבה בתהלוכה רבת פאר, ביום ראשון הקרוב ערב קבלת התורה, בהשתתפות רבני הישיבה ותלמידיה

ישראל אייזן, כ"ז באייר תש"ע - 11/05/2010 15:16
בימים אלו נשלמות ההכנות לקראת מעמד "הכנסת ספר תורה" להיכל ישיבת "שערי תורה" לצעירים בירושלים.

המעמד יתקיים אי"ה ביום ראשון ג' סיוון תש"ע, ערב חג השבועות – זמן מתן תורתנו. סיום כתיבת האותיות יתקיים בבית הגאון רבי דוד פריימן שליט"א, מרבני הישיבה. לאחר מכן תצא התהלוכה בליווי תלמידי הישיבה והמון חוגג לעבר היכל הישיבה הקדושה ברחוב סורוצקין 3 בירושלים.

ישיבת "שערי תורה" לצעירים בירושלים, הוקמה לפני כ-20 שנה ע"י ראש ישיבת "תורה אור" וזקן ראשי הישיבות, הגאון הגדול רבי חיים פנחס שיינברג שליט"א, שראה את הצורך הגדול באותה עת להקים ישיבה לצעירים.

בראשות הישיבה נקרא לכהן הגאון רבי אלכסנדר אפשטיין שליט"א, אשר יחד עם הגאון רבי דוד פריימן שליט"א וצוות הישיבה הקימו אותה והעמידוה על תילה. עד מהרה קנתה לה הישיבה מקום של כבוד בכותל המזרח של עולם הישיבות הקטנות בירושלים, אשר תלמידיה ובוגריה גדלים ומתעלים בתורה ונמנים על טובי הבחורים ואברכים בעולם הישיבות.

מיום הקמתה לא זכתה הישיבה להחזיק ברשותה ספר תורה ראוי ומהודר לקריאת התורה, עקב כך נצרכו לקחת ס"ת בהשאלה ממקומות רבים. הדבר היווה קושי רב על הישיבה והתלמידים.

מספר פעמים ניסו ראשי הישיבה להשיג תרומת ספר תורה, אך עיכובים ומפריעים רבים מנעו זאת. הנה זכתה הישיבה ונכתב ספר תורה מהודר ע"י בני משפחת פריימן, לע"נ הוריהם הרה"ג חיים לייב פריימן זצ"ל, ורעייתו מרת רבקה דבורה ע"ה, ולע"נ אחיהם הגאון רבי מנחם מנדל פריימן זצ"ל, משגיח ישיבת "אבן ישראל", שנלב"ע בשנה האחרונה.

בימים האחרונים, נכנסו ראשי הישיבה לבתיהם של גדולי ישראל לכבדם בכתיבת אות בספר התורה. ביקרו הם בבתיהם של הגאון רבי אהרון לייב שטינמן, הגאון רבי שמואל אויערבך, רבי דן סגל ואצל הגאון רבי דב צבי קרלינשטיין שליט"א, ראש ישיבת גרודנא. ספר התורה יוכנס להיכל הישיבה בתהלוכה רבת פאר והמון חוגג לכבוד התורה, ביום ראשון הקרוב ערב קבלת התורה, בהשתתפות רבני ותלמידי הישיבה  ובוגריה.      

הגרדצ קרלינשטיין בכתיבת אות []

הגרש אויערבך בכתיבת אות []

הגרד סגל בכתיבת אות []

הגרדצ קרלינשטיין בכתיבת אות  [צלם]