יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

בגרמניה ובמזרח הרחוק מבקשים עוף למהדרין מישראל

צריכה גוברת של עופות למהדרין נרשם בשוק היהודי הפרטי בצרפת ובשוק הכללי לתעשייה בגרמניה ובמדינות המזרח הרחוק. "בגלל האיכות והידורי הכשרות"

ראובן שטיין, י"ד באייר תש"ע - 28/04/2010 17:05

נמשכת העלייה בצריכת מוצרי העופות הקפואים מישראל לצריכה ביתית לציבור היהודי בצרפת ולשווקים הכלליים לתעשייה בגרמניה ובמזרח הרחוק. מנכ"ל מפעלי 'עוף טוב' למהדרין, מר אלחנן לוטם, גילה כי מידי חודש מייצא המפעל שבראשותו עשרות טונות של מוצרי המשחטה לשוק היהודי בצרפת ועוד כ- 100 טונות לתעשייה לגרמניה וכמות זהה למדינות המזרח הרחוק. לדברי לוטם, "הם מעריכים את האיכות והידורי הכשרות שיש לנו כאן בישראל והביקוש רק גובר והולך".

נכון להיום, מייצרות המשחטות ברחבי הארץ כ 10% ממוצריהן בקו הטרי הארוז ובשנה הבאה צפוי הקו הזה לייצר עד כ- 30 אחוזים ממוצרי המשחטות.מר לוטם אומר כי כבר כיום מייצרת המשחטה 'עוף טוב' למהדרין בבית שאן כ- 30 אחוז מהתוצרת לקווים הטריים הארוזים ועד סוף השנה תוכפל הכמות בהתאם לתוכנית העבודה.

הגרא"ד אויערבאך שליט"א עם מנכ"ל עוף טוב אלחנן לוטם במפעל בבית שאן [צלם]


"צריך להפנים כי השוק המקומי מעוניין יותר ויותר במוצר טרי מוגמר, ללא תוספות, המיוצר באיכות גבוהה ביותר תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות. הגם שאורך חיי המדף של מוצרים אלה הוא כ- 4 ימים עדיין מעדיפים הצרכנים לרכוש מוצר טרי ארוז במגש מבלי הצורך להשתרך בתור בקצביות המתמעטות והולכות ושבחלקן אינם מצטיינות, בלשון המעטה, בהיגיינה הדרושה", מסר לוטם.