יום חמישי י"ז בכסלו תשפ"ד 30/11/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

יישר כ"ח: חגיגת סיום הרמב"ם בטבריה

המונים צפויים להגיע במוצש"ק אחרי מות-קדושים, אל ציון הרמב"ם בטבריה, שם יתקיים ע"י צעירי חב"ד מעמד סיום לימוד הרמב"ם היומי בפעם ה – 28

ברוך בלוי, ז' באייר תש"ע - 21/04/2010 11:17

לפני 26 שנים תיקן כ"ק אדמו"ר מליובאוויטש זי"ע ללמוד מדי יום שיעור יומי ברמב"ם, ולערוך "סיום" בעת השלמת הלימוד. האדמו"ר עמד בדבריו על החשיבות הגדולה שבלימוד ההלכות המופיעות במשנה תורה לרמב"ם – ספר שזכה לכינוי 'מקבץ לתורה שבעל פה כולה', והזכיר גם את צוואתו של הרב המגיד ממזעריטש שבה הבטיח כי "כל הלומד הלכה יומית ברמב"ם, פועל סגולה ליראת שמיים".

ואכן, כבכל שנה - גם השנה יערוך מטה הרמב"ם היומי בשיתוף בית חב"ד בטבריה את המעמד בסמיכות לציונו של הרמב"ם. המעמד המרכזי של סיום המחזור ה-28 ללומדי השיעור היומי ברמב"ם או לחילופין "בספר המצוות" להרמב"ם - את הנושאים התואמים למסלול הלימוד בן שלושת הפרקים - יתקיים אי"ה ביום הסיום - מוצאי שבת י' באייר תש"ע. לאחר עריכת הסיום יושמע 'הדרן' על הרמב"ם, ורבנים, ראשי ישיבות ומשפיעים ישאו דברי ברכה והתעוררות לחיזוק תקנת הלימוד שיזם הרבי מליובאוויטש זי"ע.

מאיר דהן
מתפללים על יד ציונו של הרמבם בטבריה במעמד סיום לימוד השיעור היומי בשנה שעברה [צלם]

למעמד הסיום המרכזי צפויים להגיע רבנים ולומדי הרמב"ם מכל אזור צפון הארץ, והוא צפוי להתחיל בשעה עשר בלילה. המעמד ייפתח באמירת פרקי תהילים ולאחר מכן ייערך הסיום עצמו. גדולי התורה והחסידות יתכבדו בלימוד הלכות הפרק האחרון בספר "היד החזקה" לרמב"ם – הלכות מלכים. מיד לאחר הסיום יפתח הציבור את המחזור ה-29, בלימוד ההלכה הראשונה בספר 'יד החזקה' להרמב"ם. כאמור, רבנים, ראשי ישיבות ומשפיעים וכן אנשי ציבור ישמיעו דברי תורה וברכה והציבור יתכבד בכיבוד ו"לחיים".

יו"ר צעירי חב"ד, הרב יוסף אהרונוב, מבקש להזכיר כי 'לתועלת הרבים הודפס לוח 'מורה שיעור' ללימוד היומי  במחזור החדש, וניתן להשיגו בבתי חב"ד ברחבי הארץ'.

ממטה הרמב"ם היומי נמסר כי בנוסף למעמד הסיום המרכזי בטבריה, יתקיים כנהוג כנס ארצי ברוב עם, במועד מאוחר יותר. פרטים נוספים יובאו בהמשך.