יום ראשון י"ד בשבט תשפ"ג 05/02/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

הגר"י הגר ביקר במודיעין עילית : "עיתון לבחור - כמו חמץ בפסח"

הרה"צ רבי ישראל הגר שליט"א ביקר במודיעין עילית ומסר שיחת התעוררות לבחורי הישיבה של חסידות ויז'ניץ. הגר"י הזהיר כי אין מקומו של עיתון אצל בחורי ישיבה

ישראל אייזן, ז' באייר תש"ע - 21/04/2010 09:00

לרגל תחילת זמן הקיץ הגיע אמש (ג') למודיעין עילית הרה''צ רבי ישראל הגר שליט''א בן כ''ק מרן האדמו''ר מויז'ניץ שליט''א. הר"י הגר הגיע למודיעין כדי למסור שיחת חיזוק לפני בחורים מהחסידות ולעוררם על דברים הצריכים חיזוק.

הגר"י הזכיר בדבריו את האיסור שהטיל אביו שליט''א על נסיעת בחורים למירון בל''ג בעומר, ועל כן הוכרז שביום חמישי ייצאו בחורי ישיבות ויז'ניץ בבני ברק וברכפלד לציון הרשב''י, וסוכם ששום בחור לא ישאר במקום לשבת.
 
בדבריו עורר על כך שבחור ישיבה אין לו לקרוא בעיתונים ואפילו את היומונים החרדים. הגר"י הגדיר מציאותו של עיתון אצל בחור - כחמץ בפסח.
 
לאחר השיחה פנה הגר"י לחדר הצוות של הישיבה שם שוחח עמם בארוכה על הישיבה. לאחר מכן התקיימה במקום תפילת מעריב וספירת העומר שנאמרה על ידי הגר"י בנוסח הויז'ניצאי הידוע.
 
צלם 'טוג' במודיעין עילית, יוסי הרמן, השתתף בשיחת החיזוק ובתפילת מעריב שלאחריה ומגיש לכם גלריית תמונות:

יוסי הרמן - טוג
 [צלם]

יוסי הרמן - טוג
 [צלם]

יוסי הרמן - טוג
 [צלם]


יוסי הרמן - טוג
 [צלם]

יוסי הרמן - טוג
 [צלם]

יוסי הרמן - טוג
 [צלם]