יום ראשון י"ד בשבט תשפ"ג 05/02/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

גל אירועים אנטישמיים בליקווד מעורר דאגה

תוגברה מאד רמת האבטחה סביב מוסדות החינוך היהודיים בליקווד, זאת עקב שני מקרים של הצתות והרס בבתי ספר יהודיים בעיירה. דאגה בקהילה המקומית .המשטרה המקומית חוקרת

אהרן שיין, ו' באייר תש"ע - 20/04/2010 23:33
בלייקווד, ניו ג 'רזי – תוגברה האבטחה סביב בתי הספר ומוסדות התורה היהודיים בעקבות שני מקרי הצתה שאירעו במהלך החודש האחרון בעירה השקטה. במוצאי שבת האחרון פרצה דליקה במבנה של בית הספר הפרטי אורתודוקסי "כתר תורה", בעקבות כך חוששים בעיירה כי אין מדובר בדליקה וכי מאחורי האירועים הללו עומדת קבוצה אנטישמית.

מנכ"ל בית הספר "כתר תורה", אייב גינדי, הודיע כי בעקבות האירוע תוגברה מאד רמת האבטחה מסביב לבית הספר. גינדי סיפר כי הותקנו אמצעי אבטחה הפועלים מסביב לשעון בבית הספר ובדרכים המובילות אליו.

חוקרי הכיבוי שהגיעו במוצאי שבת לאתר הדליקה, העלו חשד כי מדובר במקרה הצתה. דבר המעורר דאגה רבה בקהילה המקומית. "אנו מודאגים מכך מאד" אמר גינדי והסביר כי הדבר מעורר דאגה רבה במיוחד "לגבי בטיחות הילדים".

הדליקה שפרצה גרמה נזק רב לכיתות בית הספר ולבית המדרש שבו מתפללים התלמידים. בחסדי שמים, הבניין היה ריק מאדם בעת שאירעה הדליקה – דבר שמנע פגיעה בנפש.

אם אכן יתברר בחקירה כי דליקה זו מקורה בהצתה, יהיה זה ככל הנראה מקרה ההצתה השני החודש בעיירה. בתחילת החודש הותקף מבנה של בית ספר נוסף בן 200 תלמידים בצפון העיירה, כאשר אלמונים פרצו בשעות הלילה למבנה בית הספר, ניפצו שמשות, השלכו ביתים וציירו צלבי קרס על הרצפה.

אחד מתושבי העיירה הסביר כי "ייתכן שהמעשה נובע מחופשת הקיץ הארוכה, שגרמה לכמה צעירים לנסות ולהשתעשע על חשבון אחרים".

ראש מועצת לייקווד, סטיבן לנגרט, כינה את אירוע ההצתה "מעשה נתעב של שנאה". מפקד המשטרה המקומית, ויליאם אדיסון, אמר כי חוקריו בודקים את המקרה, אולם עד עתה לא נעצר שום חשוד במעשה.