יום שישי ט' בניסן תשפ"ג 31/03/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

מחר: העליה לציון ראש ישיבת 'באר יעקב' זצ"ל

מעמד העליה לציון יתקיים מחר בשעה 10:15 בבוקר בבית העלמין נציבי ישיבת פוניבז' בבני ברק. ביום חמישי: עצרת זיכרון והתעוררות בהיכל ישיבת 'באר יעקב'

ישראל אייזן כ"ח בניסן תש"ע - 12/04/2010 17:47
מחר, יום שלישי, ער"ח אייר, תתקיים העליה המרכזית לציונו של ראש ישיבת באר יעקב, מרן הגאון הגדול רבי משה שמואל שפירא זצוק"ל, שנלב"ע לפני ארבע שנים, בשב"ק ר"ח אייר תשס"ו.

יצויין, כי יום פטירתו של ראש הישיבה זצוק"ל חל כאמור בר"ח אייר, אך מפאת דיני ראש חודש הוקדמה העליה לציון לערב ראש חודש. במעמד צפויים להשתתף מאות מבני הישיבה ובוגריה, לצד מאות תלמידיו בני התורה, אברכים ובני ישיבות שיעלו לשפוך שיח על קברו של האי גברא חסידא, ולישא תפילה לישועת הפרט והכלל.

המעמד יחל בשעה 10:15 בבוקר, בתפילה וקריאת פרקי התהלים על ציון הקבר. מתחם הציון הוכן ונערך מראש לקליטת קהל המתפללים, כאשר מהלך המעמד והתפילות יועבר ויושמע באמצעות מערכת הגברה לטובת הקהל. מחברות התחבורה 'אגד', 'דן' ו'סופרבוס' נמסר על היערכות ותגבור הקוים המובילים לבני ברק. 

ביום חמישי הקרוב, ר"ח אייר, יום פטירתו, יימסר בהיכל הישיבה בשעה 4:00 אחה"צ, שיעור מיוחד מפי בנו ראש הישיבה הגאון רבי דוד יצחק שליט"א, שיעסוק בתורת ראש הישיבה זצוק"ל ושמועותיו. בשעה 7:00 בערב תתקיים בהיכל הישיבה עצרת זיכרון והתעוררות, בה ישאו דברים ראשי הישיבות גדולי תלמידיו שליט"א.

עם תחילת זמן ה'קיץ' בהיכלי הישיבות ותלמודי התורה בימים אלו, יינשאו דברים לזכרו הטהור של מרן רבי משה שמואל זצוק"ל, שהיה סמל ודוגמא בחיי חיותו לערכי עמל התורה ומסירתה בטהרה, כאשר קיבל מאבותיו ורבותיו, ואותם הנחיל לדורות הבאים. ת.נ.צ.ב.ה.