יום רביעי י"ג בסיון תשפ"ד 19/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

התכנסות ב'צאנז' לרגל הילות ה'דברי חיים'

התכנסות מרכזית הערב ב'צאנז' לרגל הילולת בעל ה'דברי חיים' זי"ע, בראשות כ"ק האדמו"ר מצאנז שליט"א. בהתכנסות יוענקו תעודות כבוד לבחורי החסידות שיעוטרו בתואר 'חבר'

ישראל אייזן, כ"ד בניסן תש"ע - 08/04/2010 09:11


הערב יום (ה'), תיערך בקרית צאנז בנתניה סעודת הילולא והתכנסות המרכזית של חסידי צאנז בראשות כ''ק האדמו''ר מצאנז שליט''א ובהשתתפות אדמורי''ם וגדולי תורה, במלאות מאה שלושים וארבע שנים להסתלקותו של ראש השולשלת מרן בעל ה'דברי חיים' מצאנז זי''ע.

ההתכנסות הגדולה - אליה יגיעו אלפים מכל רחבי הארץ תיערך בהיכל הגדול 'היכל רוזנברג' בקרית צאנז בנתניה. כ''ק האדמו''ר שליט''א יערוך את שולחנו לרגל ההילולא, במרכז המעמד יעמוד משאו של האדמו''ר שליט''א שישא מדברות קדשו בהלכה באגדה ודברי חיזוק.

לאחר מכן, יתקיים מעמד כבוד התורה בו יוענקו תעודות כבוד ופרסי הצטיינות לעשרות בחורים תלמידי ישיבת צאנז שנבחנו על למעלה משש מאות דפי גמרא עם תוס' בע''פ, ועמדו בכור המבחן בהצלחה - אותם הבחורים יעוטרו בתואר 'חבר'.

כפי שציווה בצוואתו כ''ק האדמו''ר בעל ה'שפע חיים' זי''ע יוענק תואר 'מורינו' לאלו שנבחנו על למעלה מאלף דפי גמרא - ביום ההילולא בט' תמוז. אז יוענק התואר לאברכי החסידות מלומדי כולל הש''ס ומפעל הש''ס העולמי.

זכותו של בעל ה'דברי חיים' זי''ע יגן בעדנו אכי''ר