יום שני ב' בטבת תשפ"ב 06/12/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

ההתכנסות השנתית להילולת בעל ה'מראה יחזקאל'

במוצש"ק של חול המועד פסח התקיים בבית המדרש דחסידי דעעש בבני ברק מעמד מרומם לרגל יום ההילולה של ראש שושלת דעעש בעל ה'מראה יחזקאל' זי"ע

כ"ב בניסן תש"ע - 06/04/2010 15:19

כמידי שנה התקיים גם השנה במוצש"ק של חול המועד פסח, מעמד מרומם ביומא דהילולא רבה של ראש השולשלת לבית דעעש, הגה"ק מרן בעל ה'מראה יחזקאל' זי"ע אבדק"ק קארלסבורג ורב הכולל דמדינת זיבענבערגין .

לסעודת המצוה לרגל יום ההילולא התכנסו חסידי ואוהדי בית דעעש ונכדי בעל ההילולא, בבית המדרש הגדול דחסידי דעעש בבני ברק, בראשות נכד בעל ההילולא ממלא מקומו כ"ק מרן אדמו"ר מדעעש שליט"א.

הס הושלך בקהל עת פתח בדברים כ"ק מרן האדמו"ר שליט"א שנשא את דבריו עפ"י דברי תורותיו של בעל הילולא זי"ע. האדמו"ר שליט"א פירש באריכות את מאמר ההגדה בשאלת החכם והרשע.

בסיום דבריו סיפר כ"ק האדמו"ר שפעילויותיו של הגה"ק בעל הילולא זי"ע היו להשריש האמונה והביטחון בשדרות העם ולרומם אותו משפל המצב עד שזכה לגרום ולהעלות המונים מבני העם הפשוטים להיות בני עליה וחסידים יראי ה'. משא דברות הקודש נמשך שעה ארוכה והשאיר רושם בקרב כל הנאספים.

בסעודת הילולא השתתפו האדמורי"ם ורבים נכדי בעל הילולא זי"ע וביניהם: כ"ק האדמו"ר מטשאקווא ב"ב שליט"א; הרה"ג ר' חיים צבי מייזליש שליט"א ראש ישיבת סאטמאר ב"ב ; הרה"ג ר' יחזקאל גרינפלד שליט"א אב"ד נירדהאז; הרה"ג ר' משה יוסף טישלר שילט"א גאב"ד מעגלי צדק ב"ב; הרה"ג ר' מנחם מנדל פאנעט שליט"א רב ביהמ"ד בית שמש; הרה"ג ר' שמשון מרמרשטיין שליט"א ראש כולל באבוב ב"ב; בני כ"ק אדמו"ר מדעעש רמות זצ"ל , ועוד .

א גוטן מועד []

  חלק מהקהל[]

באמירת דת []