יום חמישי כ"ח בכסלו תשפ"ב 02/12/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

מעמד "שירת הים" בליל שביעי של פסח

כמידי שנה, מעמד שירת הים בליל שביעי של פסח, התקיים בעשרות קהילות בבני ברק. "טוג" מגיש לכם סיכום קצר של החוויה הרוחנית

אבי גרינפלד, כ"ב בניסן תש"ע - 06/04/2010 13:01
מזה מאות בשנים נהגו ברובם של קהילות ישראל לקרוא בליל שביעי של פסח את פרשת שירת הים  בציבור, כאשר בחצרות האדמורי"ם נוספו מנהגים שונים ויש שערכו את שולחנם לאחר הקריאה, "טוג" מגיש פירוט חלקי של המעמדים.

לביהמ"ד הגדול  של חסידות טשרנוביל נהרו אלפים כבר בשעות המוקדמות של הערב כמדי שנה בשנה לקריאת פרשת שירת הים, אשר מיד לאחריה ערך האדמו"ר שליט"א את שולחנו הטהור.

הגאון רבי משה  יהודה לייב לנדא שליט"א רבה של בני ברק ערך בביתו ברחוב יהודה הלוי שבעיר את קריאת הפרשה ומייד לאחריה התועדות למאות מתלמידיו ובני קהילתו.

בבית המדרש ישמח משה שבירושלים נערך המעמד על פי מסורת מיוחדת על ידי רב בית הכנסת  הגאון רבי לייב קרוק שליט"א, כאשר משנה לשנה עולה מספר המשתתפים המעוניינים להיות נוכחים במעמד הייחודי והנדיר.