יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

אבל כבד ברוך דיין האמת: הגאון הצדיק רבי ישראל אליהו וינטרוב זצוק''ל

מבית החולים 'מעיני הישועה' הגיעה הבשורה המרה על פטירתו לבית עולמו של הגאון החסיד והמקובל רבי ישראל אליהו וינטרוב זצוק"ל. לאחרונה לאחר ניתוח שעבר, חלה הידרדרות קשה במצבו הרפואי והערב השיב את נשמתו ליוצרה. בן 78 היה בפטירתו

ישראל אייזן, י' בניסן תש"ע - 25/03/2010 19:25

נואם בכנס ארגון וכתבתם
אבל כבד בכל שדרות היהדות החרדית: מבית הרפואה 'מעיני הישועה' בבני ברק הגיעה הידיעה הקשה והמרה על הסתלקותו של הגאון הצדיק רבי ישראל אליהו וינטרוב זצוק''ל.

הגרי''א וינטרוב זצ''ל חלה לאחרונה ואושפז, במהלך אשפוזו התגלה אצלו זיהום חמור בגופו שאירע לאחר ניתוח שעבר בגבו. למגינת הלב, בדקות האחרונות השיב את נשמתו ליוצרה כשהוא בן 78 בפטירתו.

הרב וינטרוב זצ''ל היה צירוף נדיר של גאונות מדהימה בכל חלקי התורה, לצד היותו אחרון המקובלים העיוניים, ומי שנחשב לאחרון ברי הסמכא הגדולים בתורת רבינו הגר''א ז''ל בכלל, ובחלק הנסתר שבה בפרט.

היה קנאי בהשקפה הטהורה, לצד ידידות והערצה מופלגת ששררו בינו למרן ה'קהילות יעקב זי''ע ומרן ה'אבי עזרי הרב שך זי''ע. בסוף ימיו סיפר המנוח זצוק"ל כי מרן הרב שך זצ''ל עסק עמו בקבלה.

השאיר אחריו המוני תלמידיו המבכים מרה בנים וחתנים גדולי תורה ויראה.

בהוראת מרן הגר''ח קנייבסקי שליט''א מסע הלוויתו ייצא מחר יום (ו') בשעה 10:30 בבוקר מבית המדרש לדרמן ברחוב רשב''ם שם קבע את מקום תפילתו.

בצוואתו כתב הגרי''א זצ''ל שבאם יפטר בסמוך לשבת קודש, להמתין עד לאחר חצות עם הקבורה. כמו כן, כתב שלא יספידהו רק יאמרו דברי התעוררות, והביע את רצונו שמי שיישאו דברים הם הגר"ש אויערבאך שליט"א, הגה"צ ר' סענדר ארלנגר שליט"א והגר"מ שפירא שליט"א.

תהא נשמתו  צרורה בצרור החיים

תמונה אחרונה לחייו יום אחרי פורים []

בכינוס לב לאחים האחרון []