יום שישי ט' בניסן תשפ"ג 31/03/2023
חפש
  • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

    דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

    להמשך...

בראי היום

  • חג הסוכות

    Nati Shohat

    חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

    למאמר המלא...

מקומון

  • מי מתנכל למשרד התברואה?

    שמואל בן ישי - חדשות 24

    גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

    לכתבה המלאה...

נסיונות

  • וויתרתם? תקבלו

    לכתבה המלאה...

מקום ואתר

  • הכל אודות ים המוות

    Yechiel

    בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

    לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

היערכות לחג הפסח בכותל המערבי

בכותל המערבי במשטרה ובעירית ירושלים נערכים לקראת חג הפסח. פעולות הניקיון בכותל, בעיצומן. בחג המשטרה לא תאפשר כניסת כלי רכב פרטיים לעיר העתיקה

ישראל אייזן, ח' בניסן תש"ע - 23/03/2010 14:35
ברחבת הכותל המערבי נערכים לקליטת ההמונים במהלך חג הפסח הקרוב.

בסוף השבוע האחרון נערך ניקוי פתקים מנבכי הכותל המערבי, שהועברו לגניזה בהר הזיתים. כמו כן, החלו בנקיון מנהרות הכותל המערבי וחדרי המשרדים, ולקראת ימי החג תנוקה רחבת הכותל המערבי במלואה.

משטרת ירושלים ועיריית ירושלים פועלים להפעלת שאטלים מהחניונים בירושלים, לרחבת הכותל המערבי במשך כל ימי חול המועד. כמו כן, פועלים במשטרה כדי לאפשר את זרימת התחבורה הציבורית בצורה סדירה אל העיר העתיקה במשך ימי חול המועד. לפי התכנית, העיר העתיקה ומבואותיה יהיו סגורים לכלי רכב פרטיים בימי החג.

ברכת הכהנים תתקיים ביום חמישי י"ז בניסן התש"ע (1.4.10) ב' דחול המועד פסח. תפילת שחרית בשעה 8:45, ברכת כהנים של שחרית בשעה 9:30, תפילת מוסף בשעה 10:00, וברכת כהנים של מוסף בשעה 10:15.

הרבנים הראשיים לישראל הגאון רבי שלמה משה עמאר שליט"א הגאון רבי יונה יחיאל מצגר שליט"א יחד עם רב הכותל הגאון רבי שמואל רבינוביץ שליט"א יקבלו את פני העולים לרגל, לאחר ברכת הכהנים באוהל מיוחד שיבנה ברחבת הכותל המערבי.

מנהרות הכותל המערבי ומרכז שרשרת הדורות יהיו פתוחים בחול המועד - בהזמנה מראש בלבד.