יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

מי התהום הזכים של פתח תקוה משמשים לאפיית מצות שמורות

מי התהום הזכים של פתח תקוה משמשים לאפיית מצות שמורות. המים נשאבים מבאר 12 השייך לחברת מיתב. הבאר מסוגלת לספק מאות מ"ק בשעה

ישראל שוורץ ח' בניסן תש"ע - 23/03/2010 13:30
  כמידי שנה פותחת מיתב את באר המים שלה ( באר 12 ) בפני הקהילה החרדית בעיר וזאת כדי לספק מי תהום מקוריים וזכים לצורך אפיית מצות שמורות.
המים נשאבים בנוכחות שלושה אברכים לפחות. שנוטלים ידיהם טרם השאיבה ובמהלכה אומרים לשם מצת מצווה. לאחר מכן, ע"פ הוראות מחלקת הכשרות, נעטפת משאבת המים בבד לבן סטרילי ומיוחד שימנע את מגע המים עם האויר. באמצעות נטלה מועברים המים למיכל גדול. משם הם מועברים מאוחר יותר לשימוש בלישת המצות.

באר 12 היא אחת מחמש בארות המים של פתח תקוה. הבאר שואבת מי תהום המצויים בעומק של מאות מטרים. הבאר מסוגלת לספק מאות מ"ק מים בשעה.


"מי התהום של פתח תקוה ידועים באיכותם הטובה בהיותם חלק מהמים של אקוויפר ההר. עכשיו אנחנו גם שמחים לדעת כי מי פתח תקוה גם טובים וכשרים  לאפיית מצות שמורות.", מסביר ד"ר שלמה צדוק, דובר מיתב.

במיתב מציינים כי המים מסופקים ללא תמורה. "מדובר בכמות מים סמלית ולא במיכלים ענקיים אבל אני חושב שהתמורה הטובה ביותר היא הידיעה וההרגשה שאנחנו חלק חשוב ובלתי נפרד ממסורת ישראל....".