יום שישי ט' בניסן תשפ"ג 31/03/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

הופיע "בית אהרן וישראל" קמ"ח

יצא לאור קובץ קמ"ח של "בית אהרן וישראל", היוצא לאור על ידי מוסדות חסידי קרלין סטולין. בקובץ חידושי תורה וכתבי יד נדירים מגדולי הרבנים

אבי גרינפלד, ו' בניסן תש"ע - 21/03/2010 13:29
בין הקבצים התורניים המרובים שמתפרסמים לקראת חג הפסח בולט במיוחד - "בית אהרן וישראל" היוצא מדי חודשיים על ידי מוסדות קרלין סטולין, כאשר כ"ק האדמו"ר שליט"א מקפיד כבר 25 שנה שבכל פעם יגיע כבר בראש חודש הקובץ לידיו כדי שיוכל לעיין בו.

השבוע, יצא לאור הקובץ לחודשים ניסן אייר תש"ע גליון קמ"ח, כאשר הקובץ מתהדר במגוון מדורים איכותיים. המדור הראשון הוא 'גנוזות', ובו כתבים שנדפסו לראשונה מבעל ה"צמח צדק" מליובאויטש זצ"ל; דרוש 'שבת הגדול' מרבי שבתי ב"ר אברהם מהקדמונים, ותשובה בהלכה מהמהרש"ם.

המדור השני הוא 'שפתי ישנים' ובו חידושים למסכת קידושין מרבי אשר סנדומירסקי זצ"ל, מראשי ישיבת קרלין סטולין בתל אביב, אשר נפטר בשנת תשכ"ב, ודברי תורתו טרם נדפסו.

המדור המרכזי 'חידושי תורה' נפתח במאמר תורני בענין "היזק שאינו ניכר" מהגאון רבי אברהם באהם הי"ד נכדו של בעל ה"יריעות שלמה", אשר כיהן כרב העיר תופולשאם בצ'כסלובקיה ונרצח על קידוש השם בשואה, ובאורח מופלא נמצאו כתביו לפני כ-20 שנה בחצרו של גוי בצ'כסלובקיה. עתה כאמור, ראו הכתבים סוף סוף את אור הדפוס. מאמרים נוספים במדור, מהרב אליהו גרינצייג, מעורכי 'אוצר מפרשי התלמוד' ומהרב ישראל דנדרוביץ', מגיד שיעור ב'קול הדף'.

חותם את הקובץ, מדור 'בירורי הלכה' ובו מאמר הלכתי מרתק מהגאון, רבי שניאור זלמן דישון, ראש כולל ש"ס בקרלין סטולין גבעת זאב.