יום שישי ט' בניסן תשפ"ג 31/03/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

נפתחה מאפיית המצות המיוחדת לילידים בכפר חב"ד.

מאפיית המצות הלימודית בכפר חב"ד נפתחה השבוע לאלפי ילדים שיבואו בשעריה ולמדו על אפיית המצות ואף יוכלו ליטול חלק באפיה

יעקב שוורץ ב' בניסן תש"ע - 17/03/2010 15:45
אלפי ילדים, רובם תלמידי בתי הספר הממלכתיים, החלו להגיע השבוע לכפר חב"ד לביקור ב"יריד חוויות הפסח" שמפעילים צעירי-אגודת-חב"ד.

שם, בין ביקור במאפיית מצות-היד הגדולה בעולם, צפייה פעילה בהצגה על החג, והתנסות מרגשת באפייה עצמאית של מצת מצווה, עושים צעירי חב"ד את המירב והמיטב בשאיפה להסביר לילדי ישראל הרכים את פשר החג, שעבור רבים מהילדים הם בבחינת "שאינו יודע לשאול". אולי לכל היותר הם יודעים שזהו חג שבגללו צריכים לנקות את החדר...

בשטח מיוחד שהוכשר במיוחד לשם כך, הוקמה מאפיית מצות לימודית. סביב שולחנות ארוכים, המסודרים בטורים מופתיים, עומדים הילדים, כשלפני כל אחד מהם עיסת בצק, מערוך עץ ומחורר שבאמצעותו הם יוצרים את החורים במצה.

עם הינתן האות מתחילה הפעילות, וחלל האוהל הגדול מתמלא בקריאות ההתרגשות של הילדים. הם מתאמצים בכל כוחם לרדד את הבצק הסרבן, מחוררים אותו במיומנות מפתיעה, ואצים-רצים להגישו לתנור. בעיניים בורקות הם כבר מחכים לרגע שבו יוציא האופה המיומן את יגיע כפם מתוך התנור הלוהט ויגיש להם אותו.

לצד כל אלה זכו הילדים להדרכה על החג ומצוותיו, בדרך קלילה ונעימה, שמעבירה את המסר ביעילות. גם בתי-ספר דתיים מביעים התפעלות מדרך העברת המסרים, וכפי שאומר אחד המורים: "מה שאנחנו מתאמצים ללמד במשך שבועות, אתם מחדירים בילדים בתוך שעתיים".

הרב יוסף יצחק אהרונוב, יו"ר צעירי חב"ד, אומר כי ביקור זה מנחיל לרבבות ילדים את ערכי הפסח: "המצוה המרכית של פסח היא כידוע "והגדת לבנך" ובאמצעות הפעילות הנפלאה שסובבת את יריד חויות הפסח, אנחנו מחברים עוד חוליה לשרשרת הדורות של עם ישראל, עוד מציאת מצרים".

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

יש לכם/השגתם עדכונים או גלריות? שלחו אלינו! anash@tog.co.il