יום רביעי ז' בניסן תשפ"ג 29/03/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

רוסיה; אזרחות כבוד בצו נשיאותי לרבה של מוסקבה

נשיא רוסיה, דימיטרי מדוודב חתם על צו נשיאותי להענקת אזרחות כבוד ליו"ר הועדה המתמדת של 'ועידת רבני אירופה', רב ואב"ד מוסקבה, הגר"פ גולדשמידט שליט"א

יעקב בלגר, א' בניסן תש"ע - 16/03/2010 15:30
נשיא רוסיה, דימיטרי מדוודב חתם בערב חג הפורים על צו נשיאותי מיוחד שבמסגרתו הוענקה אזרחות כבוד ליו"ר הועדה המתמדת של 'ועידת רבני אירופה', רב ואב"ד מוסקבה, הגאון רבי פנחס גולדשמידט שליט"א. אזרחות בצו נשיאותי מיוחד שכזה הוענקה עד היום רק לאישים ששירתו את הפדרציה הרוסית ובני משפחת הצאר. 

לפני חודשים אחדים, חגגה יהדות אירופה סדרת אירועים מרשימים. שני עשורים לחידוש חיי היהדות ברוסיה ולכהונתו של הגר"פ גולדשמידט שליט"א כרב ואב"ד מוסקבה. במהלך הועידה המתמדת שהתקיימה במסגרת זו במוסקבה נועדו הרבנים עם יו"ר הסנט ברוסיה, מר סרגיי מירונוב. ראש עיריית מוסקבה, מר יורי לוצ'קוב. ונציגו של נשיא הפרלמנט האירופי, מר פרגס אוברה, המשמש ביועץ האחראי על הקשר בין הפרלמנט לנציגי הדתות.

הרבנים הביעו את הערכתם לממשל הרוסי על תמיכתו בהתחדשות המדהימה של התרבות והדת היהודית ברוסיה. המנכ"ל הרב אבא דונר העלה את עניין הויזות הנחוצות לרבנים ומחנכים אשר חפצים להיכנס לרוסיה, והובטחה לו עזרתו של הפרלמנט. 

כאמור, בעקבות פעילותם למען של אישים רבים במוסקבה ומחוצה לה נעתר הנשיא מדוודב והעניק לרבה של מוסקבה בצו נשיאותי מיוחד את אזרחות הכבוד השמורה לאישים רמי דרג בהירארכיה הרוסית. וזאת מבלי לוותר על אזרחותו השוויצית.

הגר"פ גולדשמידט הודה לנשיא מדוודב. לראש עיריית מוסקבה, יורי לוצ'קוב ומספר מנהיגים יהודיים באירופה על פעילותם למענו. הגר"פ גולדשמידט הביע את תקוותו כי יוכל להמשיך לשרת ולפתח את הקהילה היהודית ומוסדותיה ברחבי מוסקבה ביתר שאת וביתר עוז. 
 
מוסקבה בית הכנסת . הגרפמ גולדשמידט נושא דברים לאחר תפילת שחרית הגדול []

מנכל הועידה הרב אבא דונר. הרב פנחס גולדשמידט עם יור הסנט מר סרגיי מירונוב  []

עם ראש עיריית מוסקבה, מר יורי לוצ'קוב []