יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

מרן הגרי"ש: "אם יהיה לי כח, אשתתף לבר מצווה בבעלז ולתפילת מנחה בחנוכת ה'חורבה'

בתשובה להזמנת חברי הבד"ץ דקהילת בעלז, אמר הגרי"ש כי הוא רוצה להגיע להשתתף בשמחת האדמו"ר מבעלזא, ואם יעמוד לו כוחו, יגיע

אבי גרינפלד, כ"ד באדר תש"ע - 10/03/2010 15:40
השבוע הגיעו חברי הבד"ץ של בעלז לביתו של מרן הגרי"ש אלישיב שליט"א להזמינו לשמחת בר המצוה לנכד כ"ק האדמו"ר שליט"א ביום ראשון הקרוב, מרן ענה להם כי ברצונו להגיע, ואי"ה ויהיה כוחו במותניו יבוא.

בנוסף הגיע לבית מרן מזכ"ל החברה לפיתוח הרובע ביחד עם הרב יום טוב זילברמן שליט"א מרבני הרובע להזמינו לבקר בביהכנ"ס החורבה לרגל חנוכתו המחודשת, מרן התרגש מאוד והודיע כם אם יוכל יגיע אי"ה ביום שני לתפילת מנחה במקום.

לכתב "טוג" נמסר כי בשבוע הקרוב [בו ימלאו למרן מאה שנים כ"י] צפויים להגיע לביתו גם חברי הבד"ץ של "שארית ישראל" כדי לבצע למרן את מכירת החמץ שלו, כידוע מרן מקפיד לבצע 2 מכירות, כאשר מכירה אחת היא דרך הבד"ץ של "שארית ישראל" ומכירה נוספת דרך הגאב"ד הגר"נ קרליץ שליט"א.