יום ראשון י"ז בסיון תשפ"ד 23/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

חולצה מאום אל פאחם ונישאה ליהודי חרדי

נערה יהודית שחולצה מאום אל פאחם והועברה למקלט בחו"ל נישאה ליהודי חרדי כדת משה וישראל

יהודה שפיגל, כ"ד באדר תש"ע - 10/03/2010 14:54

בת טובים, שחולצה מביתה של חמולה ערבית באום אל פאחם, נישאה ליהודי חרדי כדת משה וישראל.

הנערה חולצה ממלתעות החמולה הערבית, לאחר שליד לאחים הגיעה בקשת הצלה נואשת מאת משפחתה שדיווחו על כך שמצבה הפיזי והנפשי קשה במיוחד. הבת עזבה את מקום מגורי משפחתה ועברה לגור בחצר חמולה ערבית ענפה באום אל פאחם שאחד מצעירי בניה הרעיף עליה הבטחות לרוב. אך מהר מאוד גילתה כי היא מושאת ללעג וקלס בידי כל בני החמולה והיא חוותה סבל קשה ובל יתואר.


במבצע מורכב ומסובך, שפרטיו נותרו חסויים בשלב זה, הצליחו פעילי יד לאחים לחלצה מאום אל פאחם מתחת לאפם של אנשי החמולה. לאחר שהייתה ימים אחדים בדירת מסתור בארץ, משהתברר כי אנשי החמולה יעשו כל אשר לאל ידם כדי להשיבה לחזקתם, הורה יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ, כי אין מנוס מהטסתה למקום מבטחים בו תפתח פרק חדש בחייה.


בהתחשב במוצאה ובמנטאליות שלה, הוחלט להטיסה לווינה בירת אוסטריה, לא לפני תיאום מוקדם ומדוקדק עם רבה של קהילת יוצאי בוכרה בעיר, הרב יצחק ניאזוב. בשיחה מיוחדת מווינה, סיפר השבוע הרב ניאזוב על סגירת המעגל המופלאה שהתחוללה בקהילה זמן קצר לאחר בואה של הצעירה.


"קיבלנו אותה בחום ובמאור פנים תוך דאגה מלאה לכל מחסורה. חודשים אחדים לאחר שניכר היה כי היא שבה לעצמה, לחושיה ולכוחותיה וכי היא איתנה בדעתה להקים בית נאמן בישראל, ברוח התורה והמצווה, החלטנו לדבר בה נכבדות בפני צעיר מקומי שומר תורה ומצוות שעד כה טרם מצא את זיווגו. למרבה השמחה וקורת הרוח, השידוך עלה יפה ולפני כשבועיים נישאה הצעירה כדת משה וישראל".


הרב ניאזוב מספר כי "היה זה מרגש ומפעים לראות את ההתגייסות המחבקת של הקהילה כולה. המאמץ המשותף בה לידי ביטוי בכך שבכל ערב מימי השבע ברכות של הזוג, נערכה סעודה מפוארת בבית משפחה אחרת מקרב הקהילה". לדבריו, הבעל עובד לפרנסתו בצורה מסודרת וברשותו אף הייתה דירה מסודרת שאך ציפתה לזוג הצעיר.


יו"ר יד לאחים, הרב שלום דב ליפשיץ, אמר השבוע כי "הסיפור המרגש מוכיח את אמיתות 'כי לא ידח ממנו נידח' וכי אסור להתייאש משום יהודי. כך ניצלה לא רק נשמה אחת אלא דורות ישרים ומבורכים שיבואו לעולם, בזכות פדיון השבויים וההצלה המופלאה הזו".