יום שישי ט' בניסן תשפ"ג 31/03/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

"קול התורה" נשמע שוב

הקובץ התורני המפורסם "קול התורה" הופיע אתמול וזכה לביקורות נלהבות, כאשר במרכזו מוסף זיכרון להגר"מ ברנסדופר, וגנוזות מהמשגיח הגר"ח פרידלנדר זצ"ל

אבי גרינפלד כ"ד באדר תש"ע - 10/03/2010 11:45
אמש יצא לאור הקובץ שרבים ציפו לו, "קול התורה" חוברת ס"ט ניסן תש"ע. כידוע הפך בשנים האחרונות קובץ "קול התורה" לאחת הבמות התורניות המכובדות והמפורסמות בעולם התורני היהודי. כאשר בכל חוברת מתפרסמים מאמרים ממיטב הכותבים התורניים במגוון נושאים יחודיים. הקובץ מופיע במהדורה דו שנתית, כרך אחד מופיע בתשרי והכרך השני בניסן.

חלקו הראשון של הקובץ  נקרא "מוסף קול התורה" והוא מוקדש  לזכרו של הגר"מ ברנסדופר זצ"ל דיין העדה החרדית. חלק זה של הקובץ מכיל מאמרים לדמותו וחלק מכתביו התורניים. בהמשך הקובץ מופיע חלק "חידושי התורה" העוסק בעניינא דיומא לקראת חג הפסח. בחלק זה מופיעים מאמרו של הגאון רבי אברהם יצחק ברזל שליט"א ר"מ ישיבת מיר ברכפלד מאמר העוסק בעניין אכילת פסח ומצה בזמן תוספת יום טוב; מאמרו של הרב שלמה זלמן שטיינהוז ראש כולל "בית התלמוד" ור"מ ישיבת "תפארת יעקב" גייטסעד בעניין, מצה של חדש ועשה דוחה לא תעשה; הרב אליהו גרינצייג עורך "אוצר מפרשי התלמוד" בעניין, קרבן פסח בבמה; והרב עקיבא קיסטר ר"מ בישיבת "יד אהרן" בענין, הלל בשביעי של פסח.

חלקו השלישי של הקובץ מארח את מדור "מחשבה ואגדה", שנחשפים בו גנוזות מדברי הגה"צ רבי חיים פרידלנדר זצ"ל שכיהן כמשגיח בישיבת פונביז', וכן, מאמרו של הרה"צ חיים סלומון שליט"א משגיח ישיבת גייטסעד. בסיום הקובץ נוסף מדור חדש "תורת הממון" העוסק בעניינים אקטואליים שבין אדם לחבירו. במרכזו של המדור מאמר פרי עטו של הגאון רבי יצחק זילברשטיין שליט"א רבה של שכונת רמת אלחנן.

יצויין כי מיד עם הגעתו של הקובץ להיכלי הישיבות והכוללים הוא אוזל במהירות על ידי בני התורה בכל אתר ואתר אשר כבר מכירים במיוחדותו וערכו.