יום שישי ט' בניסן תשפ"ג 31/03/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

ליצמן: לא אתן למד"א לקפח את מתנדבי איחוד הצלה ולהצר את צעדיהם

"הפעילות של 'איחוד הצלה' ראויה לכל שבח ותהילה ובקרוב אגבש הסכם שיסדיר את פעילות מד"א והארגון", כך אמר סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן

ישראל אייזן כ"ג באדר תש"ע - 09/03/2010 16:10

סגן שר הבריאות, ר' יעקב ליצמן ערך סיור התרשמות בבית איחוד הצלה. לסיור נלוו בכירי המשרד, הגב' מירה היבנר היועצת המשפטית של משרד הבריאות, וכן הממונים על פעילות האמבולנסים, חשב המשרד וצוות לשכת סגן השר.


בפני הפמליה הוצגה המערכת הממוחשבת והמתקדמת "ליפקומפס" הפועלת בטכנולוגיה חדשנית והותקנה בכל מכשירי המירס של 1,500 מתנדבי הארגון הפרוסים בכל רחבי הארץ. "החיבור למערכת הממוחשבת מסייע בהצלת חיים מיידית ומייעלת את פעילות המתנדבים שלנו" הסביר יו"ר "איחוד הצלה" הרב זאב קשש.


ליצמן התרשם מההיערכות המקצועית של הארגון, המתאפיינות בהקפדה על כללים נאותים לפעילות מקצועית בכל הפרמטרים, הן בהכשרת המתנדבים, הקפדה על שימוש בציוד איכותי תיקני, ועמידה בכל דרישות והנהלים המתחייבים בחוק. סגן השר אף חזר על קביעתו לפיה בקרוב יגובש הסכם כולל שיסדיר את הפעילות של מד"א וארגוני ההצלה. "לא אתן שייפגעו במתנדבים ויקפחו את צעדיהם. פעילותם החשובה הינה מבורכת ומחויבת המציאות ובדעתי לתמוך בהם ולפתח את מרחבי הפעילות שלהם, בפרט באזורי הפריפריה שם קיים מחסור בצוותי רפואה". ציין סגן שר הבריאות.

David Leff
 [צלם]

הרב זאב קשש, יו"ר 'איחוד הצלה' הסביר על חזון הארגון להגיע לכל קריאת חרום תוך שתי דקות. כן גילה על הכוונה להגדיל את "יחידת הרופאים" שהוקמה באחרונה בראשות פרופ' אבי ריבקינד מנהל יחידת הטראומה בבית החולים הדסה עין כרם .


הרב אלי ביר, יו"ר קרן 'ישראלייף', פירט על ההתפתחות הנרחבת בה נמצא "איחוד הצלה" הכולל מאות מתנדבים בכל רחבי הארץ ובע"ה נגדיל את מעגל מצילי החיים, הן בכוח אדם איכותי והן בהוספת אופנועים וברכישת ציוד רפואי חדיש ועריכת פרויקטים רבים למען הקהילה.

David Leff
 [צלם]

בפני הפמליה הוצג צי רכבי החירום ובו דגמים שונים של אופנועי חירום, יחידת האופניים לפעילות בשבתות ובמקומות בלתי עבירים לרכב, אופנוע פיקוד, אמבולנסים ורכבי שטח שונים, סירת חילוץ ועוד.